04.01.2022, 15:03 | czytano: 3378

Wandale na szlaku

Trudno znaleźć słowa na określenie wandali, którzy w ostatnich dniach zdemolowali drogowskaz na szlaku w Małych Pieninach.
Idąc ze Szlachtowej w stronę Wysokiego Wierchu i Durbaszki turyści zastali połamany drogowskaz. Widać ewidentnie, że nie został on zniszczony siłami natury. Niedawno znaki były odnowione przez przewodników ze szczawnickiego oddziału PTTK.
Jeśli ktoś widział lub zna sprawców proszony jest o powiadomienie policji, aby takie akty wandalizmu zostały wyeliminowane.

Kilka dni temu członkowie PTTK składali wszystkim odwiedzającym nasz region i korzystającym z pięknych szlaków takie oto życzenia:

"Życzymy aby górskie wędrówki w 2022 roku dawały Wam: satysfakcję, zadowolenie, piękne widoki, zdrowie, czas na refleksję, poczucie spełnienia, przyjemne zmęczenie, kondycję, nowych znajomych ze szlaku, turystyczne doświadczenie, energię na cały tydzień, przyjemne wspomnienia, piękne fotografie, dumę z osiągnięcia zaplanowanego celu, wiedzę krajoznawczą, głęboki oddech, pewny krok, wyciszenie, w razie potrzeby pomocną dłoń, szum wody w strumieniu, świst wiatru na szczytach drzew, zapach kwiatów, kolejne szczyty, dobrze oznakowane szlaki, gościnne schroniska, fachowych przewodników, łyk herbaty z termosu lub wody ze źródła, zaplanowany finał trasy, a może coś jeszcze...". Dziś w zamian otrzymali taką "niespodziankę".

Brak słów...

jd./ fot. fb LK
Może Cię zainteresować
komentarze
mario06.01.2022, 21:44
cywilizacja upada jak ten znak
lb04.01.2022, 17:37
rok 2022. ludzie łamią drogowskazy, ludzie wchodzą na załamujący się lód, ludzie nie wiedzą, że w nocy jest ciemno. brawo cywilizacja.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl