04.01.2022, 19:16 | czytano: 5138

Wsparcie po pożarze dla Kasi

Fot. Zrzutka.pl
W sylwestra w stadninie koni w Ludźmierzu wybuchł pożar. Całkowicie zniszczone zostało zaplecze stajni, a główna stajnia została częściowo spalona. W pożarze nie ucierpieli ludzie, a wszystkie przebywające w stajni zwierzęta udało się wyprowadzić. Jednak w spalonej części stadniny znajdował się sprzęt będący własnością Kasi, dla której konie są dosłownie całym życiem.
W wyniku pożaru spłonęło wszystko na co ciężko pracowała od 12 roku życia. Siodła ujeżdżeniowe i wszechstronne, szory, chomąta, ogłowia, uwiązy, lonże, derki, kantary, czapraki, ochraniacze, baty, kaski, rękawiczki, zarówno sprzęt jeździecki jak i do powożenia, który zakupiła w ostatnim roku. Ze świeżo zakupionego półrocznego zapasu paszy dla jej konia-Zofika, suplementów, maści również nie zostało nic. Spłonęła odzież i obuwie robocze. Straciła absolutnie wszystko.
Każdy, kto zna Kasie, wie że to człowiek który by pomóc innym stanie na głowie. Uratowała wiele zwierzaków. Znalazła kochające domy dla tych wyrzuconych, niechcianych. W swoim niewielkim mieszkanku stworzyła tymczasowy dom dla niejednego psiego uciekiniera czy wyrzutka i robiła wszystko by wrócił do swojego domu lub trafił do nowego kochającego. Niespełna trzy tygodnie temu kompletowała z nami rzeczy dla szlachetnej paczki. Pomoc innym jest dla niej odruchem bezwarunkowym, dlatego dziś gdy to ona potrzebuje wsparcia mam nadzieję, że dobro które dała innym wróci do niej.

Celem zbiórki jest zebranie środków na zakup najpilniejszych rzeczy do opieki nad końmi oraz odkupienie części sprzętu. Mam nadzieję, że w ten sposób pomożemy Kasi na nowo uwierzyć w to co robi.

Więcej: kliknij TUTAJ


oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Życie05.01.2022, 08:52
Wsparcie jak najbardziej, ale wszelkie straty powinny być pokryte z majątku przestępcy. Więzienie swoją drogą, ale szkody trzeba naprawić. Zlicytować rodzinny majątek i oddać poszkodowanym, a jak braknie, to zarobione pieniądze też brać na pokrycie szkód. Więzienie też nie powinno być leżeniem i oglądaniem TV tylko ciężka praca po 16 h na dobę, wtedy napewno miałoby to sens.
gość05.01.2022, 07:32
Dobrzy ludzie nie mają prawa bytu zawsze znajdzie się menda którą tacy ludzie drażnią.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl