05.01.2022, 11:00 | czytano: 4792

Telewizja Polska nakręciła film fabularny o najsłynniejszym skoczku narciarskim z Zakopanego

zdj. materiały prasowe
13 stycznia w zakopiańskim kinie Sokół będzie miała miejsce prapremiera filmu "Marusarz Tatrzański orzeł".
Stanisław Marusarz to wybitna postać polskiego sportu - skoczek narciarski, dwuboista i alpejczyk, czterokrotny olimpijczyk, siedmiokrotny uczestnik narciarskich mistrzostw świata, a przy tym niezwykły człowiek – wielokrotnie odznaczony żołnierz Armii Krajowej i kurier tatrzański. Tę wyjątkową osobowość będzie miała teraz możliwość poznać szeroka publiczność. Wszystko za sprawą filmu Telewizji Polskiej, który swoją prapremierę będzie miał w Zakopanem.
„Marusarz Tatrzański orzeł” przedstawia karierę i życie polskiego, legendarnego skoczka narciarskiego Stanisława Marusarza, który m.in. w Lahti w 1938 roku został wicemistrzem świata. Spektakularny skok Marusarza w garniturze podczas Turnieju Czterech Skoczni w 1966 roku, stał się pretekstem do opowiedzenia jego losów, a także historii jego siostry Heleny – utalentowanej narciarki, uczestniczki Ruchu Oporu, zamordowanej przez nazistów w 1941 roku.

W filmie „Marusarz Tatrzański Orzeł” Marka Bukowskiego w rolę głównego bohatera Stanisława Marusarza „Dziadka” wcielił się Mateusz Janicki, w roli żony widzowie zobaczą Olgę Szostak, a siostrę, Helenę Marusarzównę, zagrała Marta Wiśniewska.

Przedpremierowy pokaz specjalny będzie miał miejsce 13 stycznia w zakopiańskim Kinie Sokół. Widzowie będą mogli zobaczyć film 16 stycznia o godz. 18.20 po zakończeniu transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Polak10.01.2022, 12:25
Heleny ? utalentowanej narciarki, uczestniczki Ruchu Oporu, zamordowanej przez nazistów w 1941 roku.---jakich nazistów ????
nie przejdzie wam przez druk słowo NIEMCY ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl