05.01.2022, 13:35 | czytano: 5360

Stulatka w "Smreku" (zdjęcia)

Fot. Józef Prokop
W Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu odbyły się uroczyste obchody setnych urodzin Wiktorii Mierzwy z Rabki-Zdroju.
Wiktoria Mierzwa pochodzi z Trzemeśni, jednak przez całe dorosłe życie mieszkała w Rabce, a od prawie pięciu lat zamieszkuje w zaskalańskim „Smreku”. W wywiadzie udzielonym dwa lata temu lokalnemu tygodnikowi podała swoją receptę na długowieczność: - Nie narzekałam na swoje życie, nie ciągnęło mnie do świata. Lubiłam pracować, wszystko mnie cieszyło. Całe życie mnie Pan Bóg prowadził. Życie szybko mija, każda chwila jest ważna, trzeba się nauczyć cieszyć małymi rzeczami. Trzeba iść za głosem serca i ufać Bogu.
Mieszkańcy „Smreka” przygotowali jubilatce muzyczną i poetycką niespodziankę. Potem był tort urodzinowy i domowe ciasto. Uczestnicy uroczystości zaśpiewali jej 200-lat! W spotkaniu udział wziął m.in. Karol Skrzypiec, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Leszek Świder – burmistrz Rabki-Zdroju, Agnieszka Cukrzycoń – kierownik rabczańskiego USC i Aneta Wójcik - szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu. Z życzeniami i kwiatami solenizantkę odwiedzili również Rafał Szkaradziński – wójt Gminy Szaflary oraz Barbara Kowalczyk – zastępca kierownika USC. Pani Wiktoria otrzymała listy z życzeniami od Premiera RP i Wojewody Małopolskiego.

Źródło: DPS, zdj. Józef Prokop
Może Cię zainteresować
komentarze
Ja05.01.2022, 19:12
Dzisiaj był pogrzeb 101-latki z Oleksówek Pani Anieli Cyrwus, dlaczego rok temu nikt z włodarzy miasta Nowy Targ się nie zainteresował 100-latką?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl