20.01.2022, 12:15 | czytano: 1840

Joanna Florkiewicz-Kamieniarczyk będzie pełnić obowiązki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. PO: są niejasności

Fot. MUW
Na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, dr. Jarosława Sellina wojewoda małopolski Łukasz Kmita powołał Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk na pełniącą obowiązki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków po tym, jak dr inż. arch. Dominika Długosz (na zdjęciu) z powodów osobistych złożyła rezygnację ze stanowiska.
Joanna Florkiewicz-Kamieniarczyk jest wieloletnią dyrektor Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Z wykształcenia jest historykiem sztuki. Całe swoje zawodowe życie związała z rewaloryzacją krakowskich zabytków.
W okresie kierowania przez Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk Wydziałem Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego od 2009 roku jednostka ta obsłużyła i rozliczyła ponad 1600 zadań konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych w obiektach zabytkowych Krakowa objętych finansowaniem z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa, a w wielu przypadkach także z innych źródeł krajowych i funduszy europejskich.

W uznaniu zasług na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego i odnowy zabytków Krakowa prezydent RP Andrzej Duda odznaczył dyrektor Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Biuro Zarządu Regionu PO RP w Małopolsce zaprasza 21 stycznia na konferencję prasową parlamentarzystów Małopolskiej Platformy Obywatelskiej w sprawie niejasności dotyczących 1-dniowego urzędowania Małopolskiej Konserwator Zabytków. Wezmą w niej udział posłowie Jagna Marczułajtis-Walczak oraz Marek Sowa.

Źródło: MUW, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Wicher21.01.2022, 09:28
Ta instytucja robi więcej szkody dla ludzi niż dobrego !
A psikus20.01.2022, 13:20
I już podobno odwołana po jednym dniu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl