22.01.2022, 10:34 | czytano: 3465

List. "Ruszyła akcja... naśnieżania Nowego Targu. Dziękujemy władzom"

Fot. Czytelnik
"Chciałbym z tego miejsca podziękować władzom Miasta - zarówno w imieniu swoim własnym, jak i tych obywateli, którzy czują, jak ja - za rozpoczęcie w Mieście akcji naśnieżania" - pisze w liście di redakcji czytelnik.
"Jest to wielki krok - kto wie, być może nawet naprzód - w przejmowaniu miana zimowej stolicy Polski. Robicie to na przekór złym ludziom mówiącym, że w tym Mieście wszystko się zatrzymało, że nic się nie da, że wszystko jest na opak - że fontanny się na zimę otwiera, obwodnice prowadzi przez centrum, a asfalt leje na mrozie. To złe języki. Zostawmy ich. Jak widać, mając trochę chęci, pomysłu i zapału, da się. Da się zrobić.
Moje uniżone podziękowania kieruję zarówno wobec urzędników najwyższych, niskich, jak i tych średniego wzrostu. Tj. szczebla. Nie tylko dbacie o zimową promocję naszej ukochanej małej Ojczyzny ale i zapewniacie nam, szarym obywatelom możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. To ważne w tym, jakże trudnym dla nas wszystkich, czasie.

Nie mogę również zapomnieć o Panach Kierowcach pługopiaskarek. Bez Was nie byłoby za co dziękować. Z narażeniem życia spełniacie swój obowiązek. Dosłownie. Jazda pługiem wąskimi miejskimi ulicami z prędkością przelotową właściwą dla osobówki to naprawdę nie lada wyzwanie. A Wy to robicie. I to tak, że nie wyrabiacie na zakrętach. Znów: dosłownie. Kilka krawężników może to potwierdzić.

Dzięki Wam akcja naśnieżania odśnieżonych chodników przebiega tak sprawnie. Tak szybko. Dziękuję.

Teraz już wiem, że płacenie podatków w Mieście to nie tylko mój obywatelski obowiązek, to także inwestycja. Inwestycja w promocję. W zdrowie. A zdrowie jest najważniejsze.

Jeszcze raz dziękuję.

Obywatel"

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
ff29.01.2022, 15:55
Ulica odśnieżona, ale wszystko zwalone na chodnik. Przejść się nie da. O ile w centrum i na osiedlach chodniki są w miarę odśnieżane, to gdzie indziej już nie.
Spróbuj przejść z ronda Wyszyńskiego do biedronki na Jana Pawła. Albo Ludźmierską do kombinatu.
Z resztą na osiedlach też ciekawie. Odśnieżające osoby przy blokach (te same co sprzątają klatki i ogólnie dbają o otoczenie bloku) wywalają śnieg z chodnika na ulicę. Ale za chwilę jedzie traktorek i ten śnieg z powrotem na chodnik. Czy tego śniegu z chodnika nie mogliby po porostu wrzucić na trawnik?
No i ta sól. Może w końcu w przetargach zapiszą zakaz jej używania? A może już taki zapis jest, tylko nikt tego nie egzekwuje i piaskarka sypie piaskiem pomieszanym z solą.
Wyrocznia24.01.2022, 08:16
Chodzi o to, że nieudacznicy jeżdżą za szybko i śnieg wyrzucany jest na chodnik. Do tego zgarniają nie patrząc czy komuś pod bramę czy na przejazd, byle szybko odwalić robotę i państwową, czyli naszą kasę wziąć. Dawniej jeździli wolniej i jedynie tam gdzie były wyjazdy pod domami odgarnięte, tam śnieg był wypychany przez pług, ale tego nie dało się uniknąć. Mam nadzieję, że radni przeczytają komentarze i odpowiednio zareagują wobec firmy świadczącej usługi odśnieżania miasta.
Jak zwykle zimą w NT23.01.2022, 23:23
Nie zapominajmy o pieszych. Nie każdy jeździ samochodem, a zasypane chodniki utrudniają przejście starszym osobom czy rodzicom z wózkiem.
Poza tym odśnieżanie z chodnika na ulice i odwrotnie jest nienormalne.
Zaspa23.01.2022, 18:55
Już czas wywozić snieg !!!A zasypane przez pługi chodniki, bramy wjazdy zgłaszać do UM niech to sprzątają
Szarak23.01.2022, 10:54
@Adam, @Lasowy, chciałbym zobaczyć wasze reakcje jakbyście odśnieżyli przed waszymi wiejskimi domami, a ja bym przyjechał i wam sru śniegu nawalił na tyle co odśnieżone wasze wiejskie posesje, dopiero wy byście piane toczyli ale wtedy byłoby wszystko dobrze i według was mielibyście mieć prawo do narzekania. Ech niektórzy ludzie to mają beton umysłowy, z takimi to szkoda nawet dyskutować.
Kiel23.01.2022, 10:49
Lepszy efekt takiego listu byłby , gdyby autor dołączył do niego nagranie np jak płacze. Taki zapłakany Pan/Pani stoi w śniegu powyżej kostki , marzną mu nogi, on się trzęsie i płacze. Łzy lecą po policzkach, smarki z nosa zamarznięte po twarzy i mina rozpaczy. Dobrze by było, aby krzyczał płacząc, wówczas dramaturgia tego spektaklu miałaby zdecydowanie szerszy przekaz. Autor mógłby też płacząc robić na śniegu orzełki. Czyli płacze i macha rękami i nogami leżąc plecami na śniegu. Wowczas do takiego wydarzenia przyjechaliby TVP lub TVN nakręcić aferę ( w zależności do której opcji politycznej należy włodarz miasta). I przekaz pójdzie w świat jaki to umęczony i udręczony miejskim śniegiem jest biedny góralski lud.
Klara23.01.2022, 10:20
Do Lasowy i Adam
A wiecie, że taki miastowy za śnieg na chodniku dostaje mandat? Albo jak odśnieży, później przejedzie pług który to znów zasypie i pójdzie jakąś łajza, która się przewróci i złamie rękę to taki miastowy płaci odszkodowanie, bo nie zadbał o odśnieżony chodnik? Więc tak, miastowi mają pełne prawo na to narzekać, bo w razie nieszczęścia to oni obrywają!
Wyrocznia23.01.2022, 08:26
Skoro ukazał się taki list, to może ja też dołączę się do podziękowań - chciałbym serdecznie podziękować kierowcy pługopiaskarki za zepchnięcie około 70-cio centymetrowej warstwy zbitego śniegu na moją bramę. Dzięki temu wyjście z domu przez okno sprawiło, że poczułem się jak nastolatek. Podwójnie dziękuję też za dbanie o moją tężyznę fizyczną, bo przerzucanie takiego śniegu to jak pójście na siłownię, z tym, że nie musiałem za to płacić.
Wata22.01.2022, 23:36
Kiedy zaczną zrzucać śnieg z płaskiego dachu MCK?
Lasowy22.01.2022, 21:43
Ej Wy z miasta delikatni ludzie...nie wiecie czego się czepiać..przeszedł byś dla zdrowia po tym śniegu a nie marudził /.../ wszystko żeby się tylko należało
Adam22.01.2022, 18:32
To jak tak narzekacie to może dajcie coś od siebie łopata do ręki i wymarsz a nie tylko narzekanie mi chodnika nikt nie chce odsnieżyć a nie narzekam tak się nauczyło społeczeństow ze tylko narzekać umią i po darmoche naszerować do urzędu umieja
Eagle11222.01.2022, 16:17
Niestety rano po przejechaniu pługa przez ul.Długa w NT istny armagedon, tyle śniegu nawiezione z ulicy na chodnik i brame. Jeżeli tak ma wyglądać odśnieżanie w mieście to zapraszam Włodarzy Miasta do odśniezania, wtedy może w końcu coś zrobią by odśnieżanie było odśnieżaniem a nie przewalaniem śniegu z ulicy na chodniki i bramy.
Anty Bolek22.01.2022, 14:33
Ja też dziękuję,u mnie to samo .
Mieszkaniec22.01.2022, 13:32
Prawdziwie i inteligentnie. Brawo!
Profesor niemianowany.22.01.2022, 13:15
Podpisuję, się. Również chciałem podziękować. A jak już śnieg zrobi się czarny od smogu, to czy możemy, my uniżeni mieszkańcy, prosić aby porozrzucać po nich kolorowe wstążki, żeby było kolorowo.

To ważne, że władze tego miasta rozumieją priorytety. Zawsze marzyłem o dyskotece na lodzie, co tam odśnieżone chodniki.
Anka22.01.2022, 13:09
A co mają z tym śniegiem robić? Zjadać na miejscu? Ale poza tym, to faktycznie, zap....ą tymi pługami jak wariaci.
Mieszkaniec22.01.2022, 11:10
Pensjonariusze MOPS-u powinni sie brać za porządki w mieście w zamian za darmowe jedzenie i darmową pomoc finansową którą i tak przepiją ,wtedy by odplacili swoje nieróbstwo i nasze podatki ,porządek by był i odśnieżone by było......ale niestety to by tylko było bo im sie nie chce i jedyna praca dla nich do pójście do MOPSu na żebry.....no cóż podatniku ,pracuj i płać-cz
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl