27.01.2022, 15:43 | czytano: 4188

"Mamy moralne prawo, żeby się niepokoić"

Bogusław Waksmundzki. Arch. Podhale24.pl
Stanowisko Zarządu Powiatu Nowotarskiego w sprawie obecnej sytuacji na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
– Temat na pewno jest trudny, bo uczelnia ma autonomię i ciężko jej wskazywać, jak ma rozwiązać powstały spór – mówi wicestarosta Bogusław Waksmundzki. – Natomiast mamy nadzieję, że kalendarz wyborów nowego rektora zostanie utrzymany i przyjście nowego rektora załagodzi wszelkie konflikty, przywróci równowagę, uspokajając atmosferę w kadrze dydaktycznej, wśród studentów, ale i wśród mieszkańców, którzy dopytują, czemu tam nie interweniujemy. Jeżeli kalendarz wyborczy zostałby utrzymany, to myślę, że spór zakończy się szybko i wszystko to zostanie uleczone. Bo każdy student na pewno się niepokoi, jak to wszystko będzie wyglądać. A powiat faktycznie partycypował, wspomagał tę uczelnię jako uczelnię państwową, publiczną. Wszystkie samorządy Podhala dwadzieścia lat temu bardzo mocno wspierały powstanie Szkoły. W związku z tym mamy moralne prawo, żeby się niepokoić i mamy nadzieję na szybkie zakończenie tego sporu.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
lolo21.02.2022, 12:32
Bronią się jak mogą po trupach , bo by wyszło , że wyprowadzili duży kapitał z uczelni , tacy to mili ludzie , prywatny folwark na wsi
Oli28.01.2022, 16:05
Im mniej wykształcenia tym więcej wiedzy, taka przypadłość Polaka.
Niech Pan zobaczy te drogi nie przejezdne ulice zasypane śniegiem chaos i bałagan, szkoda, że Pan nie widzi tego co do Pana obowiązków należy.
Może odniósł by Pan do ostatnich podwyżek jakie sobie przyznaliście.
To nas bardziej interesuje ponieważ kasa poszła z naszych podatków.
Podhalańska da sobie radę bez Pana pomocy.
To co będzie informacja o Waszych podwyżkach, proszę nie zapomnieć o podanie podwyżek jakie planujecie dla mieszkańców w najbliższym czasie.
Ojca Podhala nich Pan nie udaje wyraz twarzy mówi wszystko.
Adel28.01.2022, 12:14
Boguś stary POwcu może byś usunął swoje plakaty wyborcze z drogi przed Waksmundem bo rażą w oczy kierowców .
Moderna28.01.2022, 08:52
A kiedy zaczniecie reagować na ten chocholi taniec osoby, która po trupach zmierza do wyimaginowanego celu, nie patrząc na przepisy ?
Podhalanka27.01.2022, 23:02
Niech się skończy ta familiada na ppuz? Hodorowicz i jego rodzinka powinni już pozabierac swoje zabawki z państwowej uczelni, z której uczynili prywatne przedszkole. Bardzo dobrze ze są zwolnienia, inaczej do tego nie dojdzie i dalej na uczelni beda ?sami swoi??, a w tym nie ma nic dobrego!
Piotrek27.01.2022, 21:27
Pamiętam cię Boguś z technikum ,,metalówki,,(razem do klasy chodziliśmy). Ale cię polityka postarzyła.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl