30.01.2022, 18:37 | czytano: 3217

Oscypek - snowboardowe zawody dla dzieci w Białce Tatrzańskiej (wyniki i zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
Trzynastą edycję Oscyp Snowboard Contest zdominowali młodzi zawodnicy. Zdaniem sędziów najlepsze triki podczas sobotniej rywalizacji były wykonane przez zdobywcę trzeciego miejsca, Krzyśka Owczarka, drugiego na podium Janka Jaromina i najlepszego w stawce Kamila Knopa. W niedzielę swoich sił próbowali najmłodsi.
Z kolei w niedzielę zorganizowany został konkurs dla młodszych riderów – OSCYPek. Najmłodsi zawodnicy mieli okazję powalczyć o cenne nagrody na specjalnym snowparku przygotowanym na stoku Kotelnicy. Przygotowano dla nich slalom między tyczkami, gdzie o zwycięstwie decydował najkrótszy czas przejazdu. Inne dyscypliny to Burton Riglet, Junior SnowPark oraz The Riots Best Trick.
W sumie przyznano trzynaście nagród w pięciu różnych kategoriach.

OSCYPek to specjalny konkurs dla dzieciaków poniżej dwunastego roku życia rozgrywany w dwóch kategoriach – mini slalom i junior snowpark. Pierwszą konkurencją był mini slalom, w którym czas przejechania toru decydował o zwycięstwie. Wśród dziewczyn najszybsza była Karina Koszarek, wyprzedzając drugą w stawce Mię Bezę i zamykającą podium Hanię Kosmowską. Chłopcy podzielili się podium następująco – pierwszy był Olo Kosmowski, tuż za nim był Kacper Ciupek, wyprzedzający nieznanie trzeciego Jakuba Witka.

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w snowparku, gdzie dzieciaki pokazały poziom przewyższający oczekiwania wszystkich zgromadzonych. Obecni na widowni profesjonalni zawodnicy nie mogli uwierzyć jak trudne triki były wykonywane przez tak młode dzieciaki. Między innymi siedmioletni Nunu Kunert wykonywał rotacje przy wejściu i zejściu z przeszkód jibbowych, czym zaskoczył nie tylko sędziów, ale także reagującą żywo na triki publiczność. Ostatecznie Nunu zajął drugie miejsce, ustępując swojemu starszemu bratu Frankiemu. Podium Junior Snowparku zamknął Szymon Miętus. Dziewczyny również zaskoczyły wysokim poziomem. Najlepsza na skoczni i boxach była Zuzanna Machowska, wyprzedzając w ocenach sędziów Mię Bezę i zamykającą podium Lenę Malik.

Dodatkowo organizowany był konkurs The Riots Best Trick polegający na wykonaniu najlepszego triku na skoczni. Jego zwycięzcą został Gustaw Nawarkiewicz Wiśniewski.

Pełne wyniki OSCYP-ka 2022
MINI SLALOM dziewczęta
1. Karina Koszarek
2. Mia Beza
3. Hania Kosmowska

MINI SLALOM chłopcy
1. Olo Kosmowski
2. Kacper Ciupek
3. Jakub Witek
JUNIOR PARK dziewczęta
1. Zuzanna Machowska
2. Mia Beza
3. Lena Malik

JUNIOR PARK chłopcy
1. Frankie Kunert
2. Nunu Kunert
3. Szymon Miętus

THE RIOTS BEST TRICK
Gustaw Nawarkiewicz Wiśniewski

mat. prasowy, opr. s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
do FF02.02.2022, 14:07
Zanim coś napiszesz, to weź może sprawdź. Oscyp był w sobotę. W niedzielę był Oscypek - dla dzieci.
ff31.01.2022, 11:03
Nie oscypek, a oscyp.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl