05.02.2022, 16:33 | czytano: 1220

III Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA

Grupa Modelarska Nowy Targ oraz Miasto Nowy Targ zapraszają modelarzy do udziału w III Podhalańskim Festiwalu Modelarskim CIUPAGA pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ. Impreza odbędzie się w dniach 28-29 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. AK w Nowym Targu, plac Evry 3.
Celem imprezy jest promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego, popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz promocja miasta Nowy Targ oraz regionu Podhala.
Festiwal Modelarski w Nowym Targu ma charakter festiwalu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Dołączenie dokumentacji do modelu nie jest obowiązkowe, ale zalecane w przypadku modeli waloryzowanych i budowanych od podstaw. Uczestnik może wystawić dowolną liczbę modeli.

Zwiedzanie konkursu dla niestartujących bezpłatnie.

III Edycja Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego CIUPAGA nie bez powodu ma na plakacie Spitfire Vb z osobistym malowaniem "Wielkiej Niedźwiedzicy" pilota kapitana Tadeusza Schiele, jest to nasz podhalański akcent lotniczy podczas II wojny światowej, a także człowiek który znany jest również w Nowym Targu. My na jego pamięć i cześć, nagradzamy najlepszy myśliwiec z szachownicą nagrodą "Nojpiykniyjsy Polowac", im. kpt. pil.T.Schiele w KATEGORI SPECJALNEJ – informują organizatorzy.

Zachęcamy również do wycieczki na teren lotniska Aeroklubu w Nowym Targu, gdzie znajduje się piękny mural Tadeusza Schiele namalowany na hangarze.

Organizatorzy festiwalu proszą chętnych do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej o dokonanie rezerwacji do dnia 1 maja 2022r. Po tym terminie organizatorzy nie gwarantują miejsca do handlu.

Kategorie wiekowe:
– HONIELNIK czyli MŁODZIK (zawodnicy do 12 lat),
– JUHAS czyli JUNIOR (zawodnicy od 12 do 18 lat),
– BACA czyli SENIOR (zawodnicy powyżej 18 lat).

Wszystkich kategorii w BACY jest 24 , JUHAS 6 , HONIELNIk bez podziału na skale i rodzaj.

Modelarze Kartonowi - to również jest nowość do poprzednich edycji , będą mogli rywalizować w 4 kategoriach bez podziału na skale , lotnictwo, pojazdy, okręty oraz budowle.

Nowością jest KATEGORIA SPECJALNA – POSTAPOKALIOTYCZNA w której można wystawić dowolny model spełniający tematykę postapo.

Więcej na stronie: www.gmnt.eu
Wydarzenie na FB: III Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga | Facebook

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl