07.02.2022, 11:02 | czytano: 9033

Wejście główne MCK - wstęp wzbroniony

Fot. Czytelnik
LIST. - Od kilku dni wejście główne do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu jest nieczynne. Przed wejściem tym zalegają hałdy śniegu, a samo wejście zostało odgrodzone taśmami. Czy taka miała być funkcjonalność obiektu wyremontowanego za 37 milionów złotych? - pyta w liście nasz czytelnik.
- Już samo usytuowanie wejścia od strony wschodniej pozbawiło obiekt kilkunastu miejsc parkingowych. Problemem z pewnością będzie również zaprojektowanie go poniżej poziomu ciągu pieszego, co w efekcie będzie powodowało jego zalewanie z roztapiającego się śniegu i przy większych ulewach. Czy problemem jest systematyczne odśnieżanie tego wejścia? Polityka inwestycyjna w Nowym Targu wydaje się być postawiona na głowie. Jak coraz częściej można przeczytać - u Watychy wszystko jest na odwrót. Wejście główne nie jest faktycznie wejściem głównym bo jest nieczynne. Pozostaje powiesić kartkę jak w Barejowskim "Misiu", że najbliższe czynne wejście główne znajduje się... w Krakowie! - napisał Czytelnik.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Zuza09.02.2022, 09:32
Dyrektor nie wykorzystuje swojego potencjału. Jak się człowiek wdrapuje po bilety na piętro to niepokojąca cisza ciało zniewala. Chciałabym słyszeć w tym murach jedwabisty śpiew dyrektora. On to umie
Kontrola społeczna08.02.2022, 17:31
Panie Lichosyt już oglądaliśmy za duże pieniądze pana kolegów artystów ze znanej agencji artystycznej. Wiemy już że lokalni muzycy nie mają czego szukać w MCK ni chyba że za stawki dla grajków ulicznych. Nie ma pan pomysłu ani potencjału. Nie radzi nawet z odśnieżeniem wejścia głównego ani godzin pracy poczekalni dworcowej. To chyba najwyższy czas żeby wrócić do śpiewania. Rynek otwarty pieniądze nie te i minister Gliński już nie musi wypłacać jałmużny. Fajnie było ale się skończyło. Niech pan pamięta że patrzymy panu na ręce a pieniądz publiczny jest jawny. Lepiej już nie będzie.
Elita08.02.2022, 09:09
Po co tam chodzić. Kino drogie. Wystaw nie ma. Zajęć mało. Pozamykane wszystko. To chyba dom prywatny Pana Dyrektora, który siedzi tam do wieczora korzystając z mediów. Co oni zrobili z tym starym Dobrym Mokiem, którego ofertą mogli się cieszyć wszyscy a nie wybrani.
Bobo08.02.2022, 08:03
W MCKu nic się nie dzieje a po korytarzach rozchodzą się zamiast ludzi przeciągi. Lichosyt nie ma pomysłu na działalność kulturalną. Nie potrafi sobie nawet z poczekalnią dworcową poradzić. Jak się okazuje również z odśnieżeniem wejścia głównego. Za to ZP organizuje co trzeci dzień posiady.
Boluś07.02.2022, 21:30
Pawełku vel Andrzejku - swoje uwagi kieruj do autora listu, a nie autora artykułu. To raz.
Dwa - od 3 lat słyszymy, że główne wejście do MOKu czy MCKu jest od strony fontanny. Żeby je zrobić zlikwidowano kilkanaście miejsc parkingowych. Więc nie zaklinaj teraz rzeczywistości tylko zacznij wreszcie kierować tą jednostką kultury zamiast udawać, że masz pomysł na MCK. Na razie niczego nie zaproponowałeś, nie ma nic nowego, a i to co było w dawnym MOKu - zaprzepaściłeś. Weź się człowieku do roboty. Z jakim programem ty wygrałeś ten konkurs??? Co zaproponowałeś komisji konkursowej, że dali cie to stanowisko??!?!?
paweł07.02.2022, 20:37
Pytanie nr 1
Dlaczego zdjęcie jest zrobione z większej odległości ?
Odpowiedź :
Ponieważ autor zdjęcia nie chciał pokazać czytelnikom informacji, która jest na drzwiach wejściowych do budynku . Brzmi ona : Wejście do budynku od strony Alei 1000 lecia .
Pytanie nr 2
Dlaczego autor artykułu nie pofatygował się i nie zrobił zdjęcia wejścia do budynku od strony Al 1000 lecia ?
Odpowiedź:
Ponieważ było by widać , że dojście i wejście oraz podjazd dla niepełnosprawnych do budynku są zadbane oraz odśnieżone .
Wypada wspomnieć że wejście które jest przedmiotem zainteresowania , nie jest głównym wejściem do budynku . Jest to wejście do kawiarni bądź restauracji które w chwili obecnej jeszcze nie funkcjonują .
Archeton07.02.2022, 18:54
Ale obciach. Stolica Podhala. Śnieg od stuleci a Ci robią takie buble. Niesamowite
Bobok07.02.2022, 18:31
Dyrektor Lichosyt powiedział:
Zainstalowaliśmy dużo takich ostrzeżeń, bo bardzo ważne jest bezpieczeństwo osób wchodzących do Miejskiego Centrum Kultury.

Faktycznie trzeba bardzo dużo ostrzeżeń żeby nie wchodzić do centrum chałtury bo nie ma po co! Nie wiem skąd go wzięli ale jest jeszcze bardziej niezaradny od Bolka. Przecież jak mieszkańcy nie odśnieżą chodnika to płacą kary. A dyrektor MCK ponad prawem. Wystarczy że zaprosi burmistrza na imprezę z góralami. A tak z ciekawości którędy burmistrz wchodził na piatkową imprezę. Wejściem głównym czy tym awaryjnym.
wyborca07.02.2022, 14:34
Z wypowiedzi dyrektora MCK na sesji wynika, że wejście i schody są zwyczajnym bublem i w okresie opadów deszczu i śniegu zagraża użytkowaniu. Można złamać nogę. Brawo dla inż. Wojtaszka, Joanny IS i Grzegorza Watychy. A co tam. Przebuduje się albo zatenteguje. Kolejny skandal wstążkowego tercetu egzotycznego.
Gaba07.02.2022, 13:27
Bezczynny burmistrz to i wejście nieczynne
Klemens07.02.2022, 13:20
Coś nowy dyrektor słabo sobie radzi
Anna07.02.2022, 11:55
Myślę, że problem jest inny. Na daszku przed wejściem zalega dużo śniegu i grozi jego oberwaniem. Obym nie była złym prorokiem. Strach pomyśleć co się dzieje na płaskim dachu MCK. Może Paweł zrobi zdjęcia dronem
Wstążka07.02.2022, 11:20
Po uroczystych otwarciach Watycha przeważnie po ciuchu zamyka. Tak było z Muzeum Drukarstwa, które nie jest muzeum, Wieżą Wodną, Dworcem i tak jest z MCK. Szczyt szczytów. Zastanówcie się Miescany na kogo głosujecie bo Grześ Pinokio przekracza wszystkie granice absurdu.
Anna07.02.2022, 11:08
Żałosne, najlepiej wysłać tę informację bezpośrednio do Urzędu! Żeby dotarło!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl