15.02.2022, 12:21 | czytano: 2620

VIII edycja "Serce od Hospicjum" (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
Na nowotarskim Rynku w Dniu Zakochanych pojawili się wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego, by przeprowadzić akcję "Serce od Hospicjum".
Tradycją jest już wspólne zdjęcie przed nowotarskim ratuszem, skąd młodzież wyrusza uliczkami miasta, rozdając napotkanym osobom serduszka i baloniki. Celem akcji jest zachęcanie turystów i mieszkańców Podhala do przekazywania 1% na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Inicjatorem przedsięwzięcia od ośmiu lat jest Szkolny Wolontariat Młodzieżowowy działający w “Goszczyńskim” we współpracy z Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie.

W tym roku, ze względu na trwającą jeszcze pandemię i zdalne nauczanie, wolontariuszy było wyjątkowo niewielu, ale wspomagała ich młodzież z ZSTiP w Nowym Targu. Serduszka metodą origami wykonali też uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Wszystkich wspierali oczywiście nauczyciele, opiekunowie wolontariatu a także absolwenci szkoły, którym dziękujemy za dobre i wielkie serce!
Organizatorzy, zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl