15.02.2022, 17:38 | czytano: 1241

Mistrzostwa Polski wracają do Szczawnicy

13. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu górskim na długim dystansie zostaną rozegrane 23 kwietnia w ramach IX edycji Biegów w Szczawnicy.
Już po raz piąty najlepsi biegacze i biegaczki z całej Polski spotkają się w Szczawnicy, aby walczyć o Mistrzostwo Polski w biegu górskim na długim dystansie. - To dla nas zaszczyt że po raz kolejny możemy zaprosić do uczestnictwa w Biegach i do odwiedzenia Szczawnicy tylu wspaniałych biegaczy i biegaczek z całego kraju, ale również z zagranicy. Ostatnie dwa lata pandemii uniemożliwiły nam organizację mistrzostw Polski. Tym razem jesteśmy gotowi i pracujemy nad zorganizowaniem tego wyjątkowego wydarzenia - komentuje Bartosz Ciesielka, organizator Biegów w Szczawnicy.
Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się na koronnym dystansie Biegów w Szczawnicy - 43 kilometrowym biegu Wielka Prehyba. - Każda z tras, którą organizujemy w czasie Biegów w Szczawnicy jest piękna i na swój sposób wyjątkowa - dodaje Kuba Wolski, organizator Biegów w Szczawnicy. - Natomiast ta 43-kilometrowa trasa jest swego rodzaju klasykiem podczas tej imprezy, zatacza piękną pętlę wokół doliny Grajcarka przebiegając przez Beskid Sądecki i Małe Pieniny.
Zapraszamy do udziału w Biegach w Szczawnicy, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie zawodów: www.biegiwszczawnicy.pl

Szczegółowy Regulamin udziału i klasyfikacji w Mistrzostwach Polski znaleźć można pod linkiem: https://biegiwszczawnicy.pl/pl/regulamin-biegow/.

Źródło: Organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl