16.02.2022, 20:47 | czytano: 1508

Finał Pucharu Zakopanego, zimowo-karnawałowa zabawa i pomoc dla Matyldy

ZAKOPANE. W sobotę 19 lutego na Stacji Narciarskiej Szymoszkowa czekają nas wielkie sportowe emocje i karnawałowa plenerowa zabawa. Finałowe zawody Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim będą miały wyjątkową oprawę.
Najpierw na stoku będą rywalizować narciarze-amatorzy, a potem na stacji narciarskiej zapanuje gorąca atmosfera apres-ski. Będzie muzycznie i karnawałowo w strefie relaksu, z niespodziankami związanymi z czasem niedawnych Walentynek i hasłem KOCHAM ZAKOPANE. Będzie to także okazja, by pomóc małej Matyldzie.
Zawody połączone zostaną z akcją promującą zbiórkę prowadzoną przez Fundację Siepomaga na rzecz 7-miesięcznej mieszkanki Kościeliska – Matyldy, która urodziła się z ciężką wadą serca i pilnie musi przejść operację w USA. Rodzicom wciąż na ten cel brakuje ponad 3,8 mln zł. Stację narciarską odwiedzi Air Teddy Bear Staszek - Najdzielniejszy Miś Na Świecie. Pomaga on chorym dzieciom, wykonując loty po całym świecie, odwiedzając rzesze miejsc i spotykając wspaniałych ludzi. Staszek pomógł już zebrać ponad milion złotych dla wielu dzieci. Miś ma ponad 300 godzin spędzone w powietrzu, latał na ponad 20 różnych typach statków powietrznych, ma za sobą loty balonem, szybowcem i wojskowymi statkami. Pełnił misje w Kuwejcie, Iraku czy w Afganistanie.

https://www.siepomaga.pl/serduszko-matyldy
https://www.facebook.com/ATBStaszek
Organizatorzy, Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Zakopiańskie Stacje Narciarskie, zadbali o profesjonalną oprawę imprezy i atrakcyjne nagrody.

Głównym punktem części rozrywkowej będzie koncert Ady Dijuk, którą wspierać będzie gitarowym brzmieniem Michał Magister Racułt. Repertuar zapowiada się iście światowo – covery największych i najpopularniejszych hitów zapewne wszystkim obecnym przypadną do gustu.

Początek zawodów na Polanie Szymoszkowej w sobotę 19 lutego o godz. 8.00.

mat. prasowy, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl