22.02.2022, 09:50 | czytano: 2104

Pandemic Show, czyli punk na Rynku w Nowym Targu

Towarzystwo Kultury Aktywnej „Ferment” zaprasza 25 lutego na „Pandemic Show” do pubu Dogrywka w Nowym Targu.
Zagrają zespoły, które w tym roku będą dopiero debiutować swoimi dużymi materiałami, a których członkowie absolutnie debiutantami nie są. Najbardziej oczekiwany jest na pewno występ formacji YE.STEM, którą tworzą trzej muzycy warszawskiej legendy punk rocka – POST REGIMENT-u wzmocnieni wokalnym desantem z Bydgoszczy w osobie Dymitra – znanego z ska-reaggowego DUBSKA. YE.STEM powstało w ubiegłym roku, wtedy też muzycy zarejestrowali swą sensacyjną debiutancką EP-kę z czterema melodyjnymi i świetnie zaaranżowanymi punkowymi szlagierami. Warto przypomnieć, że poprzednia kapela chłopaków PPOST REGIMENT występowała w Nowym Targu w głębokich latach 90. Pozostałe zespoły, w których udzielali i udzielają się muzycy z YE.STEM to m.in. FALAREK, PESD, EL BANDA, DZIADY KAZIMIERSKIE.
Kolejny zespół zaliczy w Nowym Targu swój faktyczny debiut – mowa tutaj o BRUDNYCH CZYNACH z Bielska Białej. Formacja ćwiczy już od ponad dwóch latach, nagrała również niedawno swoją debiutancką płytę, natomiast z powodu pandemii nie miała jeszcze okazji wystąpić na żywo. Zmieni się to w najbliższy weekend. Mimo, że wokalistka Paula, znana jest z udziału w raczej dość mocnych hardcorowych składach, takich jak MOIRA czy END FORREST tym razem zaprezentuje się w lżejszym repertuarze z pogranicza new wave, post punk, riot punk.

Ostatnim zespołem który wystąpi w ten weekend będzie lokalny „All-Star Band”, a więc MIZOFONIA. Tworzą ją muzycy znani z takich formacji jak: EDEN FAREWELL, APE, PARA NOISE czy NUCLEARM. Ich utrzymany w konwencji melodyjnego hardcore/punka repertuar, będzie można usłyszeć w piątek w nowotarskiej Dogrywce i już w krótce na przygotowywanej debiutanckiej płycie.

Tak więc, zapowiada się swoisty „koncert debiutów” w Nowym Targu. Zapraszamy!

W imieniu organizatorów Krzysztof „Mikołaj” Mikołajczyk
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl