26.02.2022, 10:36 | czytano: 2945

Poszukiwani są statyści z Zakopanego i okolic do filmu historycznego

MKM Studio informuje, że 1 marca w Zakopanem startuje międzynarodowa historyczna produkcja fabularna. Będzie to kinowy dramat opowiadający historię konfliktu dwóch braci na tle tragicznych wydarzeń historycznych II wojny światowej.
Twórcy filmu zapraszają panie i panów w wieku 16-80 lat, którzy jako statyści wcielą się w postacie żołnierzy polskich, żołnierzy niemieckich oraz ludności cywilnej i turystów.
Z racji, że chodzi o okres lat 30-40 ubiegłego wieku, wymagany jest brak:
- tatuaży w widocznych miejscach
- piercingu (twarz, tunele w uszach, dodatkowe kolczyki)
- mocnej opalenizny
- kolorowych włosów
- makijażu permanentnego
- sztucznych rzęs
- sztucznych paznokci

Stawka 120 zł netto za dzień zdjęciowy.

Zdjęcia nagrywane będą w Zakopanem w dniach 2-20 marca.

Zgłoszenie z dopiskiem ZAKOPANE, zawierające imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy, zdjęcie sylwetki oraz numer telefonu można wysłać na maila: mkmstudio@mkmstudiofilm.pl

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Iza28.02.2022, 11:00
To film w Reżyserii Marcina Koszałki pod trzecim już z kolei tytułem ""Przedpole" . I jest to właśnie ten film o którym myślicie.
Antoś28.02.2022, 07:58
najprawdopodobniej to ten szkalujący Podhale,produkcja rodem naZi matki naZi ojcowie,gdzie szkalowano żołnierz Armii Krajowej,tu będzie podobnie,Ludzie,nie bierzcie udziału w żadnym castingu,nie dajcie wody na młyn temu paszkwilowi !
ja527.02.2022, 17:38
Tak, to chyba właśnie ten film o goralenvolk. Tam też miało być dwóch braci, więc to będzie raczej to. Bardzo jestem ciekaw, czy film będzie pokazywał szerszą perspektywę, w tym Konfederację Tatrzańską, Kurierów Tatrzańskich, górali walczących z Niemcami na froncie itd, czy tylko wybiórczo zostanie pokazany goralenvolk i będzie to zakłamany, wybiórczy, jątrzący film. W dzisiejszych czasach można zrobić dowolny film, o ile tylko ktoś odpowiednio posmaruje i będzie mieć dobre plecki. Obym się jednak mylił w tym przypadku i oby film okazał się wartościowy... Dla pewności jednak nie będę brał w tym udziału, choć gdyby to był inny film, to chyba bym się skusił. Ale tutaj pieron wie kto za tym stoi i jakie ma intencje. Moją twarzą nie zamierzam sygnować ewentualnych przeinaczeń i kłamliwych wizji rzeczywistości.
AK27.02.2022, 16:38
Mam zamiar z 17 kolegami wystąpić w castingu posiadamy mundury wz.36 czasów II wojny i 1 psp. Jeżeli jest to film Marcina Koszałka o Góralach z góralenvolk to już rezygnujemy. Od tego filmu zażegnali się Związek Podhalan i wszystkie patriotyczne stowarzyszenia Podhala i prawdziwi patrioci. Pytam dlaczego nie ma nazwiska reżyser i tytuł filmu. Czyżby obawiał się że podając nazwisko stracił by chętnych do castingu Czy jest to film Marcina Koszałka pt. Biała Odwaga. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro udzielił wywiadu tygodnikowi ?Sieci?, przedstawił swoje stanowisko w sprawie planowanej produkcji ?Białej odwagi? Marcina Koszałka nazwał ?lewacką prowokacją?I dalej wyjaśnia: ?Jeżeli czytamy, że państwo polskie finansuje film o kolaboracji części górali z Niemcami w czasie II wojny światowej, to pytamy, czy finansuje jakiś film o udziale górali w Państwie Podziemnym lub o kurierach tatrzańskich? Czy powstaje jakiś film o dzieciach Zamojszczyzny? O niemieckim obozie dla polskich dzieci w Łodzi? Wreszcie: czy słyszeliście panowie, by Izrael finansował filmy o żydowskiej policji w gettach czy o Judenratach? To tylko wycinek wielkiej tragedii narodu żydowskiego, ale przecież też prawdziwy?. [źródło "Gazeta Wyborcza"]

Ten film o kolaboracji części górali z Niemcami w czasie II wojny światowej to ?Biała odwaga? w reżyserii Marcina Koszałki. Film otrzymał wsparcie z PISF w wysokości niemal 6 milionów złotych.
gorol27.02.2022, 07:28
Dlaczego nie ma podanego reżysera i tytułu filmu?!
Dziwne, anonimowy reżyser??
Może coś ukrywa niedobrego ????

Kręcąc międzynarodowy film, to powód do dumy, a tu, reżyser się chowa??? To naprawdę dziwne ?!
demagog27.02.2022, 07:18
Jaki tytuł tego filmu ?!?!?!

Czy to ten szkalujący Podhale ?!?!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl