03.03.2022, 15:20 | czytano: 1147

Pomoc dla Chmielnika ze Szczawnicy

W związku z agresją Rosji na Ukrainę, burmistrz Szczawnicy przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Szczawnicy organizuje akcję pn.: „Pomoc dla Chmielnika”.
Chmielnik to miasto partnerskie Szczawnicy. Oficjalna umowa o współpracy i partnerstwie między ukraińskim miastem Chmielnik obwodu Winnickiego, a miastem i gminą Szczawnicą podpisana została w dniu 17 sierpnia 2008 r. w Szczawnicy.
Burmistrz Szczawnicy skierował pismo do władz Chmielnika, które stanowi jednoznaczną chęć niesienia pomocy tamtejszym służbom oraz mieszkańcom, w odpowiedzi otrzymaliśmy wykaz rzeczy, które są dla nich niezbędne. W związku z tym zostaje uruchomiona zbiórka środków.

Zbiórka środków będzie trwała do 10 marca 2022 r. (leki, zestawy apteczne). Miasto i Gmina Szczawnica zakupi apteczki medyczne z wyposażeniem, podstawowe lekarstwa oraz zapewni transport zakupionych materiałów do potrzebujących z Chmielnika. Jesteśmy w stałym telefonicznym kontakcie z z-cą burmistrza miasta Chmielnik, który zapewnia że będzie możliwość przekazania niezbędnej pomocy na granicy Polsko - Ukraińskiej.

Środki można przekazywać na konto Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy: PKO BP 94 1020 3466 0000 9702 0024 2560

Sytuacja pozostaje bardzo dynamiczna a zakres potrzeb będzie ewoluował w czasie. Nasze wsparcie jest bardzo ważne, bo każda pomoc się liczy, każdy gest jest pomocą ! Pozostajemy solidarni z naszym wschodnim partnerem i mamy nadzieję, że dalsza inwazja Rosji zostanie zatrzymana.  

Źródło: UMiG Szczawnica, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl