04.03.2022, 14:39 | czytano: 861

Akcja pomocy dla Ukraińców w gminie Kościelisko

"Pytań o to, jak możecie pomóc, co możecie zrobić, gdzie dzwonić, dokąd się udać jest dużo. Bardzo za nie dziękuję. Nie możemy być obojętni wobec wydarzeń na Ukrainie" - zwraca się do mieszkańców wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.
Cały czas pod nr 18 20 23 401, e-mail: oc@gminakoscielisko.pl, zbieramy Wasze zgłoszenia dotyczące możliwości nieodpłatnego udostępnienia miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy lub innej pomocy jakiej jesteście w stanie udzielić.

Jeżeli ktoś z Was chce pomóc w przyszłości, przy pakowaniu, segregowaniu towarów w ramach wolontariatu, również prosimy o zgłaszanie tego faktu. Tworzymy bazę: 18 20 23 401, e-mail: oc@gminakoscielisko.pl

Jeżeli ktoś z Was na własną rękę przyjął uchodźców, prosimy o zgłoszenie tego faktu pod nr telefonu: 18 20 23 401, e-mail: oc@gminakoscielisko.pl. Musimy w tym zakresie współpracować, aby ktoś na jakimś etapie nie został pozbawiony pomocy, lub innych świadczeń (status uchodźcy). Z drugiej strony chodzi też o kwestie związane z bezpieczeństwem. Na przyszłość prosimy, aby wcześniej fakt ten był zgłaszany pod w/w numer.

Jak wiecie, jako samorząd dołączyliśmy do zbiórki organizowanej przez Miasto Zakopane dla miasta Stryj. Do piątku włącznie, w godz. 10:00 - 16:00, w Domu Ludowym w Kościelisku zbierane są:
* żywność długoterminowa (kasze, konserwy, makarony, ryż, zupy błyskawiczne, cukier, olej, kawa, herbata, żywność liofilizowana, płatki śniadaniowe),
* śpiwory, koce, materace, rozkładane łóżka, materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne,
* jednorazowe naczynia i sztućce, ręczniki papierowe.
Zwracajcie proszę uwagę na wykaz zbieranych rzeczy i trzymajcie się jej. Nie wychodźmy poza zakres listy.

Cały czas pod nr 12 210 20 02, e-mail: info.spec@muw.pl działa specjalna infolinia Wojewody Małopolskiego, dla Ukraińców szukających pomocy w Małopolsce.
Od 01.03. został uruchomiony Powiatowy Magazyn Pomocy dla Ukraińców. Czynny codziennie, godz. 10:00 - 18:00, Chyców Potok 8, Zakopane. Zwracajcie uwagę na listę rzeczy, które są przyjmowane.
https://www.powiat.tatry.pl/.../1063-uruchomienie...

Rozkładajmy pomoc w czasie. Pamiętajmy o tym, że będzie ona potrzebna nie tylko w dniu dzisiejszym, ale najprawdopodobniej przez dłuższy okres.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl