06.03.2022, 13:30 | czytano: 1515

Koncert dla Ukrainy (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
W Amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się koncert „Gramy dla Ukrainy”, na którym wystąpili rabczańscy artyści i ich goście. Połączony był on ze zbiórką na rzecz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.
Na widowni zasiedli rabczanie, mieszkający w uzdrowisku Ukraińcy, obecny był również burmistrz Leszek Świder. Włodarz uzdrowiska podziękował organizatorom za akcję, a wszystkim widzom za obecność. Obok burmistrza, obecny był przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron i prezes Fundacji Rozwoju Regionu Rabka Maciej Kopytek, który założył specjalne konto dla potrzebujących Ukraińców. Jest już na nim ponad 36 tys. zł, a pieniądze cały czas wpływają. Suma zebranej kwoty wciąż jest zliczana, ale na pewno jest to kilkanaście tysięcy złotych. W wolontariat zaangażowało się Liceum im. Romera i Tischnera. Wolontariusze byli niesamowicie pracowici i zdeterminowani do pomagania, dlatego organizatorzy koncertu gorąco im za to dziękują. Podczas koncertu trwała też zbiórka darów, którymi udało się wypełnić piwnice – rabczanie i goście byli hojni i chętnie zaangażowali się pomoc na rzecz bratniemu narodowi. Dary te trafią m.in. do rodzin z Ukrainy, które dotarły już do Rabki-Zdroju.
Ważnym momentem koncertu była deklaracja dr Doroty Majerczyk, który poinformowała, że przyznaną jej kilka dni temu Nagrodę im. im. Romana Reinfussa w wysokości 10 tys. zł przekazuje w całości na rzecz pomocy dla Ukrainy. Jej gest został ciepło przyjęty przez wszystkich obecnych. - Rabczanie swoim uczestnictwem i włączeniem się we wszelką pomoc pokazali ogromne serce.

Dziękujemy też drukarni Pepe z Rabki za przygotowanie pięknego bilbordu, który znajdował się na scenie oraz serduszek i plakatów. Dziękujemy straży miejskiej, urzędowi, Centrum Kultury, Sportu i Promocji, restauracji Przełęcz - mówi w imieniu organizatorów Natalia Mrożek. Imprezę otwarł i prowadził Łukasz Łęcki, aktor Teatru Lalek „Rabcio”. Na koncercie, zorganizowanym przez Kubę Bobasa Wilka, który odbył się pod muszlą wystąpili: Bobas dla dzieci i Teatr Bajdurka – w części dla najmłodszych, oraz Agnieszka Chrzanowska, Mirka ZH, Tryptyk, My Way, Orkiestra Dęta Rabka-Zdrój, Justyna Biedrawa, Zazi, Julka Skupień, Marcelina Stopiak, Mateusz Wojkowski i Bobas-duo w wieczornej części dla starszych widzów.

Źródło: UM Ranka-Zdrój, r/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl