10.03.2022, 10:10 | czytano: 2757

Kobiety Pienin - Kobietom Ukrainy (zdjęcia)

Tegoroczny Dzień Kobiet organizowany przez władze Szczawnicy oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dworku Gościnnym, z racji tragicznych wydarzeń na Ukrainie, zdecydowano się przeprowadzić w skromniejszym wymiarze, ale pod szczytnym hasłem: "Kobiety Pienin – Kobietom Ukrainy".
Wszystkie panie, które przybyły 8 marca do Restauracji Jazz Bar na wejściu otrzymały żółto-niebieską kokardę - dla zaznaczenia solidarności z ukraińskimi kobietami. Na powitanie burmistrz Grzegorz Niezgoda wręczył każdej goździk oraz ze sceny złożył najlepsze życzenia. O dobry nastrój tego dnia postarał się skutecznie kabaret Czwarta Fala z Kielc, któremu po przedstawieniu znanych skeczów: Włoch, Wieczór kawalerski, Bogusław Linda w Gimnazjum, Teleporada czy Pizza udało się wywołać uśmiech na twarzach żeńskiej widowni. Kabaret przyjechał do Szczawnicy w towarzystwie świetnej wokalistki Mai Wojtaszek, znanej z siódmej edycji programu The Voice of Poland, bardzo ciepło przywitanej przez publiczność. Program tak spodobał się zebranym Paniom, że nie wypuściły artystów bez bisów. Spotkanie prowadziły Joanna Oleksy i Agnieszka Ciesielka.
Podczas wydarzenia była prowadzona zbiórka pod hasłem Kobiety Pienin Kobietom Ukrainy. W akcje zaangażował się również PKO Bank Polski S.A., który przekazał na rzecz zbiórki kosmetyki i artykuły higieniczne dla kobiet z Ukrainy. Trzeba przyznać, że szczodrość mieszkańców Szczawnicy godna jest pochwały, a „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

Jd / UMiG Szczawnica
Może Cię zainteresować
komentarze
Pako10.03.2022, 11:18
Najbardziej podoba mi się kobieta w garniturze i z krawatem :) Jak kiedyś Izabella Trojanowska
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl