11.03.2022, 16:00 | czytano: 744

Policjanci i pracownicy nowotarskiej KPP prowadząc zbiórkę z pomocą humanitarną - nie zapominają o dzieciach

NOWY TARG. "W obliczu tak strasznej tragedii jaką jest wojna na Ukrainie, funkcjonariusze i pracownicy nowotarskiej Policji włączają się w organizowane akcje pomocowe" - poinformowali policjanci. Oprócz zbiórki pieniężnej i środków opatrunkowych zbierają także pluszowe maskotki, które będą przekazywane dzieciom, które w pośpiechu musiały opuścić kraj.
"Policjanci i pracownicy nowotarskiej komendy chętnie wspierają zbiórkę środków opatrunkowych i dezynfekujących dla służb ukraińskich organizowaną przez sierż. szt. Zbigniewa Grabowskiego z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Funkcjonariusze i pracownicy nowotarskiej Policji oprócz zbiórki pieniężnej i środków opatrunkowych wspomagają też zbiórkę pluszowych maskotek dla najmniejszych ofiar wojny, którą zorganizowała Sylwia Trzeszczak, Starszy Specjalista Sekcji do Spraw Osobowych Wydziału Kadr KWP Kraków. Pierwsze zebrane maskotki zostały już przekazane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, skąd trafią do funkcjonariuszy pełniących służbę na wschodniej granicy, którzy będą je przekazywać najmłodszym uchodźcom – dzieciom" - czytamy w komunikacie.
Obie akcje w nowotarskiej jednostce koordynuje Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Pomagajmy11.03.2022, 16:59
Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie?.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl