30.03.2022, 17:37 | czytano: 2468

Wystawa fotografii Elżbiety Kolusz i Romana Kacwina (zdjęcia)

Fot. CKiP w Krościenku
Spotkanie z autorami wystawy fotograficznej pt. „Z bliska i z daleka” Elżbietą Kolusz i Romanem Kacwinem odbyło się w galerii Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.
Oboje artyści należą od lat do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Spotkanie otworzyła więc prezes SAP – Ewa Majerczyk. Zaszczycili je swą obecnością zarówno wójt Jan Dyda, jak i dyrektor Centrum Kultury i Promocji Józef Szałwia. Przybyli także uchodźcy z Ukrainy, których gości gmina Krościenko nad Dunajcem.
A prace były wyjątkowe. Elżbieta Kolusz telefonem komórkowym uwieczniła soczyste zielenie, czerwienie, różę i pomarańcze w pełnym słońcu, kwiaty, owoce, ryby, eksperymenty z glonami i balkonową łąką. Z kolei Roman Kacwin aparatem Nikon wyczarował romantyczne ujęcia makro pod światło zachodu i wschodu Słońca, przenikające urokliwe rośliny, owady i perełki wody na pajęczynach.

Niesamowita była też oprawa muzyczna. Były to dźwięki natury, nagrania improwizacji muzycznych na pianinie w wykonaniu Grzegorza Kolusza. Na skrzypcach zagrał w kolei - tym razem na żywo - Jan Kubik.

Źródło: CkiP, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl