12.04.2022, 11:06 | czytano: 1439

Reprezentacja Klubu Jeździeckiego Czarny Dunajec na zawodach w Żywcu (zdjęcia)

zdj. Klub Jeździecki Czarny Dunajec
Liczna ekipa z Klubu Jeździeckiego Czarny Dunajec wybrała się na dwudniowe zawody skokowe do Żywca.
W pierwszy dzień przeprowadzono oficjalny trening na przeszkodach. Były to tzw. "parkury otwarte". W drugim dniu przeprowadzono zawody regionalne.
Z Czarnego Dunajca wystartowało aż 13 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Były to pierwsze otwarte zawody w sezonie, odbywały się na placu zewnętrznym, a nie na hali jak do tej pory. Większość zanotowała bardzo dobre przejazdy plasując się wysoko w swojej kategorii.

Przykładowo w klasie dla początkujących Hanna Gąsienica Wawrytko na kucu Elza zdobyła 2 miejsce, w konkursie 70 cm z trafieniem w normę czasu - Justyna Popiołek i Jany miejsce 6. W konkursie 90 cm z trafieniem w normę czasu najmłodsza zawodniczka, 11-letnia Madzia na swoim kucu King - uzyskała 3. rezultat w konkursie, na miejscu 6. uplasowała się Aleksandra Ślusarska i H’Baccard, tuż za nią - Przemysław Sobczyk i Dworna Dama.

W klasie L, czyli konkursie 100 cm 2. miejsce należało do Wiolety Hajnos na młodziutkiej klaczy Donna Quenya HW, która zadebiutowała w tym konkursie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startów. Wszystkie konie i jeźdźcy spisali się bardzo dobrze. Był to start kontrolny przed ważniejszymi zawodami w WKKW w tym sezonie, które już za dwa tygodnie w Strzegomiu" - komentują przedstawiciele klubu.

opr.s/ zdj. Klub Jeździecki Czarny Dunajec
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl