20.04.2022, 18:38 | czytano: 931

Weekend majowy w bukowiańskim Domu Ludowym

Już za niespełna półtora tygodnia długi weekend majowy. Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej zaprasza na wydarzenia przygotowane przez Bukowiańskie Centrum Kultury.
1 maja – 36. Przegląd Gminnych Zespołów Regionalnych „Małe Bajania”
W niedzielę 1 maja zapraszamy do Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej na 36. Przegląd Gminnych Zespołów Regionalnych „Małe Bajania”. Wydarzenie to jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przez dzieci i młodzież ze Spisza i Podhala, skupionych w zespołach regionalnych z terenu gminy. Zaprezentują one programy sceniczne, z tzw. „treścią”, oparte o folklor dziecięcy - gry, zabawy, wyliczanki, tańce. Przegląd jest okazją do wymiany wspólnych doświadczeń i integracji gminnych „zespolanów”.

2 maja – sztuka teatralna „Baby i dezerterzy” w wykonaniu Regionalnego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej

„Baby i Dezerterzy” to komedia o miłosnych perypetiach górali, dezerterów z austriackiego wojska mieszkających w małej dolince w lesie. Mająca się ku końcowi I wojna światowa, no i „dobre zamiary” sprowadzają do Harnasia jego siostry i dziewcynta na wydaniu. Do czego doprowadzą babskie intrygi no i ich osobisty urok? Jak starzy kawalerowie poradzą sobie z sercowymi rozterkami?

Zabawne sytuacje, naturalna i spontaniczna gra aktorska dostarczy widzom wiele powodów do śmiechu. Oryginalna scenografia sprawi, iż nigdzie indziej Państwo nie zobaczycie takiej adaptacji Fredrowskiej sztuki „Damy i Huzary”.


Bilety do nabycia w Domu Ludowym na godzinę przed spektaklem.

Źródło: BCK, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl