25.04.2022, 20:40 | czytano: 2983

16-latek po czołowym zderzeniu był nieprzytomny. Jego życie było zagrożone

Fot. Marcin Szkodziński
Czołowe zderzenie skutera z samochodem osobowym oraz kierujący z niemal dwoma promilami alkoholu w wydychanym powietrzu, a to dopiero początek sezonu jednośladów pod Tatrami.
Wiosenna pogoda sprawia, że na drogach pojawiają się motocykle oraz skutery. Niestety już od pierwszych dni dochodzi do wypadków, w tym poważnych z udziałem jednośladów.
W sobotę 23 kwietnia po godz. 22.00 służby ratunkowe oraz policja zostały zaalarmowane o zderzeniu czołowym skutera i samochodu osobowego. Do zderzenia doszło na Drodze Krajowej nr 47 w rejonie osiedla Spyrkówka.

- Ze zgłoszenia wynikało, że z nieznanych jeszcze przyczyn kierujący jednośladem nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym. Nieprzytomnego 16-letniego kierującego skuterem pogotowie przetransportowało do zakopiańskiego szpitala. Obrażenia były poważne, a życie młodego zakopiańczyka realnie zagrożone - informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Policyjni technicy na miejscy wypadku zabezpieczyli ślady, które mają pozwolić na wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Zdjęcia z miejsca wypadku zamieściliśmy w artykule: https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/83556/Powazny_wypadek_na_wjezdzie_do_Zakopanego_zdjecia.html

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że kierowcy motocykli i skuterów mają dużo mniejsze szanse do wyjścia cało z wypadków drogowych.
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl