06.05.2022, 13:26 | czytano: 1889

Kolejni Terytorialsi dołączyli do 11MBOT

zdj. 11 MBOT
Dziś odbyło się wcielenie 180 żołnierzy do terytorialnej służby wojskowej w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.
Nowo wcieleni, którzy są żołnierzami rezerwy i składali przysięgę, przejdą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które ma na celu odświeżenie nabytych umiejętności i zapoznania się ze specyfiką działania w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Natomiast żołnierze, którzy nie posiadają przeszkolenia wojskowego będą realizować 16-dniowe szkolenie podstawowe. Nabywać będą umiejętności żołnierskich z zakresu: regulaminów, taktyki, topografii, ratownictwa pola walki i strzelectwa.

Po pozytywnym zaliczeniu pętli taktycznej, złożą uroczystą przysięgę wojskową, która odbędzie się w sobotę 21 maja 2022 r. o godz. 11:00 na Rynku w Olkuszu podczas uroczystego Święta 11 Małopolskiej Brygady OT w trakcie którego będzie można zapoznać się ze sprzętem wojskowym.

Nowo wcieleni żołnierze zasilą pododdziały 11MBOT w skład w której wchodzą: 111blp z podkrakowskiej Rząski, 112blp z Oświęcimia oraz nowoutworzonych 113blp z Tarnowa oraz 114blp z Limanowej.


Najbliższe wcielenie ochotników na szkolenie podstawowe i wyrównawcze w 11MBOT odbędzie się 25 czerwca w ramach akcji „Wakacje z 11MBOT”. Zapraszamy na nie przede wszystkim studentów, maturzystów, pełnoletnich uczniów szkół średnich, nauczycieli oraz osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze. Przysięga odbędzie się 10 lipca.
Zainteresowanych służbą odsyłamy na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub do Wojskowego Centrum Rekrutacji WCR (dawniej WKU) w Nowym Targu.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
dziadek06.05.2022, 20:04
Wojska terytorialne zakładane przez Macierewicza na potrzeby władzy do jej obrony i inwigilowania środowisk - takie opinie były wtedy. Teraz czasy się zmieniły, ale niech mi ktoś powie, że nie ma tam już żadnej polityki, że chodzi tylko o obronę ojczyzny, nie narzucają żadnych poglądów, to się zapiszę, chociaż już stary jestem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl