09.05.2022, 09:53 | czytano: 2448

Pogrzeb wicewojewody

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
W kościele parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świniarsku, mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salatarskiego rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. Józefa Leśniaka, wicewojewody małopolskiego.
Wicewojewoda Józef Leśniak zmarł 4 maja po długiej i ciężkiej chorobie. Pożegnali go licznie zgromadzeni, wśród nich: prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, ministrowie, parlamentarzyści, wojewoda małopolski.
- Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Józefa Leśniaka, I wicewojewody małopolskiego. Człowieka niezwykle rzetelnego, oddanego i otwartego. To olbrzymia strata dla nas wszystkich. Z ciężkim sercem podążaliśmy dzisiaj naszą ostatnią wspólną drogą. Będzie Go bardzo brakować. Dziękuję, Panie Wojewodo, za ogromne zaangażowanie i troskę o naszą Ojczyznę – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Śp. Józef Leśniak całe swoje życie w szczególny sposób był związany z Limanowszczyzną. To tu, 6 marca 1968 r. przyszedł na świat. Tu wzrastał i tu miał swoje korzenie, do których powracał w każdej z ról, jakie pełnił.

W dowód uznania zasług w działalności publicznej, społecznej i zawodowej, na wniosek wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał śp. Józefowi Leśniakowi odznaczenie państwowe. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski nadany pośmiertnie. Z rąk premiera Mateusza Morawieckiego odznaczenie odebrali żona i syn.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski to wyróżnienie nadawane za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju.

MUW, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Dobre i złe uczynki09.05.2022, 14:42
Zatrwożeni.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl