13.05.2022, 10:52 | czytano: 664

Współczesna premiera opery komicznej J.A.Bendy w Szczawnicy

W ramach XII edycji Barokowych Eksploracji w Szczawnicy odbędzie się współczesna premiera opery komicznej Jiri Antonina Bendy „Wiejski targ” z 1775 r., w wykonaniu czeskich artystów.
Już po raz ósmy, na zaproszenie dyrektor artystycznej Barokowych Eksploracji Agnieszki Żarskiej, czescy artyści przywiozą do Szczawnicy produkcję operową i nie po raz pierwszy będzie to współczena, światowa premiera zapomnianego dzieła, które dzięki Marowi Štrynclowi i jego zesołom: Musica Florea Praha i Collegium Floreum- powraca na muzyczne sceny. Spektakl w reżyserii Magdaleny Švecovej będzie mieć miejsce w Dworku Gościnnym w Szczawnicy.
Miejscówki można rezerwować telefonicznie: 609 31 77 71

Organizatorami tegorocznej edycji Barokowych Eksploracji są: stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny oraz Musica Florea Praha, współorganizatorami: Pieniny SPA Resort, Centrum Kongresowe Dworek Gościnny w Szczawnicy.
Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wsparcia udzielili także : Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy. Współpraca promocyjna: Czeskie Centrum w Warszawie, PKL Palenica

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/538138564418755/

Jiří Antonín Benda „Wiejski targ” opera komiczna z 1775 r.
2 czerwca 2022, godz. 19.00 Dworek Gościnny - Szczawnica, ul. Park Górny 7

Wykonawcy: Soliści: Helena Kalambová, Eliška Minářová, Doubravka Součková,Miloš Horák, Martin Javorský, Čeněk Svoboda, aktor Justin Svoboda
Kostiumy: Roman Šolc, Markéta Štormová, scena: Václav Krajc, Jiří Bláha
Reżyseria: Magdalena Švecová
Orkiestra Musica Florea Praha, chór Collegium Floreum
Kierownictwo art., dyrygent: Marek Štryncl

mat. prasowy, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl