20.05.2022, 11:56 | czytano: 917

Nowy Targ - jednym z etapów Małopolskiego Wyścigu Górskiego

zdj. UM Nowy Targ
NOWY TARG. Kolarze zameldują się na mecie II etapu zlokalizowanej na nowotarskim Rynku w sobotę 4 czerwca br. ok. godz. 17:20. Urząd Miasta przekonuje, że zbliżająca się 60. edycja MWG zasługuje na uwagę z kilku względów.
W przesłanym komunikacie wyliczono:
"Małopolski Wyścig Górski jest:
- największy: bierze w nim udział 30 kolarskich teamów, liczących łącznie 180 kolarzy ze wszystkich kontynentów,
- biało-czerwony: o zwycięstwo starać się będzie 36 polskich kolarzy jadących w 6 teamach;
- najtrudniejszy: na każdym z trzech etapów zawodnicy wspinać się będą na niemożebnie strome podjazdy, z których dwa najsłynniejsze to Góra Chełm w Myślenicach czy też wieńcząca wyścig szaleńcza wspinaczka na Przehybę;
- najlepiej zorganizowany: za jego przygotowanie oraz przeprowadzanie odpowiada wieloletni dyrektor sportowy i prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego, Marek Kosicki. W przygotowaniu zawodów uczestniczy też kilkunastoosobowy sztab ludzi z bogatym doświadczeniem w organizacji kolarskich zawodów;
- najbardziej małopolski: Małopolski Wyścig Górski jako jedno z nielicznych małopolskich wydarzeń sportowych zostało wyróżnione nagrodą Marka Małopolski.

To cały peleton argumentów przemawiających za tym, aby osobiście, na własne oczy zobaczyć kolarskie zmagania na najwyższym poziomie!"

Zmagania kolarskie będzie można śledzić na stronie www.tourofmalopolska.eu.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl