23.05.2022, 14:08 | czytano: 5039

Nowotarski policjant wyróżniony

Fot. KWP Kraków
Stanisław Gąsienica-Samek z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał list gratulacyjny za odniesione sukcesy sportowe i godne reprezentowanie Policji.
List gratulacyjny osobiście wręczył mu Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, a sukcesów pogratulował Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Gratulacje złożył także Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp. Grzegorz Wyskiel.
Uroczystość miała miejsce w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, podczas uroczystego ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znalazł się kom. Stanisław Gąsienica-Samek, zastępca naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Kom. Stanisław Gąsienica-Samek sporty siłowe uprawia od 20 lat zajmując czołowe miejsca w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich, jest także członkiem Kadry Narodowej. Kilkukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski w tej konkurencji na arenie cywilnej, jak również w zawodach zrzeszających funkcjonariuszy służb mundurowych. Tylko w kwietniu br. zwyciężył w Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego w Zalesiu, a w Mistrzostwach Europy Federacji XPC w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wywalczył dwa złote i jeden brązowy medal w kategorii wagowej 82,5kg. Obecnie Stanisław przygotowuje się do kolejnych zawodów.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl