27.05.2022, 12:16 | czytano: 2291

"Czekamy na was w Zakopanem". Zakopane zainaugurowało sezon letni w Sopocie (film)

zdj. UMWM
W tym roku inauguracja sezonu odbywa się w Sopocie, który od lat jest miastem partnerskim Zakopanego. "Zakopane dobre eMOCje" - tym hasłem Urząd Miasta reklamuje swój pomysł na inauguracje sezonu nad morzem.
- Kontakty Sopotu i Zakopanego skupiają się na wymianie doświadczeń dotyczących ruchu turystycznego, promocji oraz wymianie kulturalnej, a biorąc pod uwagę kilkudziesięcioletnie partnerstwo nietrudno zauważyć, że oba miasta harmonijnie się uzupełniają. Dzięki podejmowanym wspólnie inicjatywom stają się coraz bardziej atrakcyjną propozycją dla turystów. Jednak nasza współpraca nie ogranicza się wyłącznie do turystyki. W kulturze, choć wydawać by się mogło tak różnej, występują również pewne podobieństwa. Sopot od 1961 roku organizuje Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot Festival, a Zakopane od roku 1968 – Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. W obu miastach od 15 lat w sezonie wakacyjnym odbywa się najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy, podczas którego w letnie wieczory zakopiańskie Krupówki i sopockie molo zmieniają się w najpiękniejsze kino pod gwiazdami. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że Zakopane i Sopot, po prostu, lubią się – mówi Agnieszka Nowak Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
XYZ28.05.2022, 07:30
Popieram
stańczyk27.05.2022, 18:21
"Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że Zakopane i Sopot, po prostu, lubią się ? mówi Agnieszka Nowak Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego"

Pogratulować Pani dobrego samopoczucia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl