29.05.2022, 11:44 | czytano: 9336

Papieska majówka na błoniach w Rabie Wyżnej. Zagrała Mała Armia Janosika (zdjęcia)

zdj. Jakub Wojtyczek
Już po raz trzeci Mała Armia Janosika zorganizowała Góralską Majówką, którego punktem kulminacyjnym był występ, liczącego 180 członków największego dziecięcego zespołu góralskiego na Podhalu.
III Największa Góralska Majówka w Polsce to wydarzenie religijne. Jest hołdem skierowanym do Papieża-Polaka św. Jana Pawła II. Odbywa się w miejscowości, z której pochodzi kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz polskiego papieża. Kard. Dziwisz nie był obecny podczas sobotniej majówki, ale przesłał list, który odczytał zebranym ks. proboszcz Dariusz Ostrowski. "Pragnę zapewnić o swojej duchowej jedności z organizatorami i uczestnikami tego wydarzenia" - napisał, gratulując inicjatywy, która - jak podkreślił - spotyka się z szerokim uznaniem.
Ze sceny, która stanęła za kościołem, pod szkołą oraz pomnikiem Jana Pawła II i kardynała Dziwisza, przemówili przed nabożeństwem podhalańscy parlamentarzyści. Poseł i wiceminister Edward Siarka mówił, że koncert to znakomita okazja, by powrócić do tych wspaniałych chwil, które przezywaliśmy z Janem Pawłem II. Dziękował organizatorom za inicjatywę, podobnie jak poseł Anna Paluch, która mówiła jak ważne jest kultywowanie pamięci o polskim papieżu. Przypomniała rok 1978, kiedy to Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową. - Nic nie może się równać z tą radością jak ta, którą wtedy przeżywaliśmy - mówiła.

Majówka rozpoczęła się od nabożeństwa i litania do Matki Boskiej Loretańskiej. Potem był koncert Małej Armii Janosika, pod pomnikiem papieskim złożono kwiaty, zaśpiewano "Barkę", a na koniec zapłonęła watra.

r/ zdj. Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Pytanko29.05.2022, 18:29
Ile kosztował ten koncert ?
Tartuffe29.05.2022, 17:44
Co by było gdyby nie Wojtyła? Większość wydarzeń by się nie odbyła, szkoły, ulice, urzędy, szpitale nie miałyby swojego patrona. PIS walczyłby z Kościołem. Dewoci zanudziliby się klepiąc pacierze w domu zamiast na pokaz. Komuna nie musiałaby upadać tylko przybrałaby ludzką twarz. Nie byłoby wojny na Ukrainie bo byłaby nadal częścią Federacji Rosyjskiej. Gaz mielibyśmy za darmo, w ramach marży za tranzyt surowców z Rosji. No i może mielibyśmy nadal wizy dla amerykanów tak jak oni dla nas, w ramach wycierania sobie nami tylnej części ciała. Dziwisz nie miałby okazji zostać don stanislao. Świat byłby pod pewnymi względami lepszy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl