03.06.2022, 09:05 | czytano: 1314

Rabkoland rozbrzmiewał śmiechem (zdjęcia)

zdj. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ. Od kilkunastu lat Andrzej Gut-Mostowy mobilizuje lokalnych przedsiębiorców, by wspólnie zapewnić dzieciom moc wrażeń w rabczańskim Parku Rozrywki.
W tym roku odbyła się XVI edycja festynu „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom”. W Dniu Dziecka swoje gościnne progi przed dziećmi otworzył Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland, a z zaproszenia do udziału w wydarzeniu skorzystało ponad 800 dzieci. Kilkanaście szkół z terenu powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego miało możliwość za darmo zabrać dzieci na tę cudowną wyprawę, korzystając z finansowania transportu dzieci. Dodatkowo, dla dzieci, które w dniu wydarzenia przyszły do Rabkolandu z rodzicami, zostało przygotowanych 200 darmowych biletów wejścia.
- Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli kolejny raz mogliśmy zorganizować to wyjątkowe wydarzenie, w którym wzięło udział prawie tysiąc dzieci z Podhala, Spisza i Orawy. W tym roku do wspólnej zabawy dołączyły również dzieci z Ukrainy, które w tym trudnym czasie przebywają w naszym regionie – mówi Andrzej Gut-Mostowy.

Festyn „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom” został objęty Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka.

Organizatorzy dziękują tegorocznym darczyńcom, którzy wsparli organizację festynu: Allmedica, Kinga Pienińska, ZEW Niedzica, Cukiernia Samanta, Aquapark Zakopane, Termy Szaflary, Termy Chochołowskie, Terma Bania, Termy Bukovina, Wojas, Uzdrowisko Rabka, Knap Motor, Maxx Sport.

opr.s/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl