07.06.2022, 14:18 | czytano: 4422

Mieszkańcy "Smreka" na konferencji Tischnerowskiej (zdjęcia)

Fot. Józef Prokop
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu wzięli udział w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”.
Trzydniowa konferencja dla nauczycieli i wychowawców „Nauczyciel i wychowawca wobec współczesnych wyzwań” odbywała się w Łopusznej. Na jej zakończenie seniorzy zaprezentowali program słowno-muzyczny oparty na tekstach księdza profesora. Wykorzystano też jego wystąpienia telewizyjne i teksty, które osobiście czytał, a także występy dzieci ze Szkół Tischnerowskich. Program został przyjęty przez uczestników konferencji owacjami na stojąco. Swojego wzruszenia nie krył również organizator konferencji Kazimierz Tischner, który ze łzami w oczach dziękował seniorom ze „Smreka”. Program został przygotowany przez terapeutki Bernadetę Czernik i Paulinę Pitoń, wspomagające występujących tekstami gwarowymi.
Źródło: DPS "Smrek", r/ zdj. Józef Prokop
Może Cię zainteresować
komentarze
Gdy zorientują się jakie były zamiary , to szybko 17.06.2022, 11:30
Wszystkim , szczególnie tym z PO, tak się we łbach pokiełbasiło ,że wybrali Józefa zacnego kapłana na swojego patrona.On się chyba w grobie przewraca , bo był za życia wielkim patriotą , nie znosił knajactwa, zdrady i donoszenia na swoją Ojczyznę w żadnej postaci , którą szczerze po góralsku kochał, a tu takie szczuje Polskę niszczą , rujnują i jeszcze opacznie biorą go sobie za patrona. Nie biorą , a przywłaszczają bezczelnie nie znając niczego z jego zamysłów, a to co im nie pasuje odrzucają po drodze. /.../ Proste za przyzwolenie do wykorzystywania w niecnych celach syna górali Józefa Tischnera , którego wszyscy szanowali , a przez takie działania chyba mieli znienawidzić. Tego oddanego patriotę , kochającego Polskę i żyjącego dla Polski .Górale - opamiętajcie się i nie pozwólcie wykorzystywać przeciwko Polsce .

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl