17.06.2022, 10:15 | czytano: 2305

Boże Ciało w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym w Ludźmierzu oraz procesja w Parafii w Stasikówce (podwójna galeria)

zdj. Mateusz Łacek /UG Poronin
LUDŹMIERZ. Po przedpołudniowej mszy św., którą celebrowało 5 kapłanów na ołtarzu polowym, ze względu na to, że 25 lat temu na ludźmierskich łąkach za ołtarzem polowym modlili się pielgrzymi razem z ojcem świętym Janem Pawłem II odmawiając różaniec, a z okazji roku jubileuszowego 2000 powstał w tym miejscu Ogród Różańcowy, dla uczczenia tych wydarzeń, pomiędzy tajemnicami różańcowymi w tym roku ustawiono 4 ołtarze, do których procesyjnie przenoszono Najświętszy Sakrament.
W relacja z wczorajszej celebracji święta Bożego Ciała w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu, siostra Danuta Lipińska USJK napisała: "Nie chodził Pan Jezus po ulicach naszej wioski, ale chodził alejkami pielgrzymów, po których oni tyleż razy przechadzają, rozmyślają, zostawiają swoje sprawy: radosne i smutne, proste i skomplikowane, chodzą medytując nad sytuacjami życiowymi nie zawsze łatwymi, nad sprawami nie zawsze do rozwiązania. Chodził Pan Jezus i przyglądał się zieleni, kolorowym kwiatom zasadzonym przy każdej kapliczce, przy figurze Jana Pawła II, na rabacie pomiędzy ołtarzem polowym i figurą. Napatrzył się też na paradnie wystrojonych górali, pięknie ustrojone dzieci, takie małe góraleczki i góralczyki. Napatrzył się na przystrojoną młodzież dźwigająca figury, feretrony i chorągwie. I zauważył jakże wiele najmłodszych, które sypały Mu pod nogi płatki czerwcowych kwiatów: piwonii, czeremchy, pelargonie, hortensje.
Błogosławił przy każdym ołtarzu, a na koniec pobłogosławił z ołtarza polowego. Błogosławił Tobie i mnie, błogosławił miejscowym góralom i przybywającym pielgrzymom. Bądź uwielbiony Boże obecny w białej, małej Hostii. Pozostań z nami i karm nas Sobą. Dziękujemy Ci, że pozostałeś na zawsze z nami i pośród nas."

W galerii poniżej także zdjęcia z procesji Bożego Ciała w Parafii w Stasikówce pod wezwaniem Św. Józefa Rzemieślnika autorstwa Mateusza Łacka.opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl