21.06.2022, 18:14 | czytano: 2782

Złoty Krzyż Małopolski dla Mateusza Kapołki

arch. Mateusza Kapołki
Podczas 4. Sądeckiej Gali Krwiodawców, która odbyła się w Krynicy uhonorowano dawców krwi i osoby zaangażowane w szerzenie idei krwiodawstwa. Złoty Krzyż Małopolski otrzymał Mateusz Kapołka.
Nowotarżanin uhonorowany został za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, krzewienie idei czerwonokrzyskiej.
Mateusz Kapołka w 2013 roku założył i prowadzi Klub HDK Kropla. Dzięki jego staraniom wszystkie szkoły średnie w powiecie nowotarskim zaangażowały się akcję niesienia pomocy - uczniowie kilka razy w roku oddają krew.


Akcje krwiodawstwa organizowane są przez Krople podczas cyklicznych imprez i wydarzeń, takich jak WOŚP, czy Jarmark Podhalański. Już wcześniej Mateusz Kapołka za swoją działalność otrzymał od Prezydenta - Srebrny Krzyż Zasługi.

Dziś przyjmując od redakcji gratulację - przypomniał, że w niedzielę jest kolejna okazja, by podzielić się krwią - tym razem w Białce Tatrzańskiej.


Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego - Krzyż Małopolski to odznaczenie samorządowe nadawane w formie odznaki honorowej. Przyznawane jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego w drodze uchwały - za aktywne działania na rzecz społeczności lokalnych, przyczyniające się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i wzbogacają tym samym dorobek regionu.


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jxc22.06.2022, 11:23
Brawo
przyjaciel21.06.2022, 20:57
Gratulacje !!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl