23.06.2022, 16:41 | czytano: 2036

Sukces akcji "Miej oko na skórę" w Nowym Targu

Blisko 200 osób wzięło udział w akcji „Miej oko na skórę”, która odbyła się w minioną niedzielę w Nowym Targu.
Do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego mieszkańcy miasta przyszli z całymi rodzinami sprawdzić niepokojące znamiona na swojej skórze. W rezultacie 42 osoby zostały skierowane na szybkie wycięcie zmiany z powodu podejrzenia nowotworu skóry.
- Wiele osób zgłaszało się już z konkretnym problemem lub podejrzewało, że ich zmiany skórne mogą mieć charakter nowotworowy. Część z nich skorzystało tylko dlatego, że w ich mieście odbywała się taka akcja. Jestem zaskoczony, że dla wielu z pacjentów była to pierwsza wizyta u dermatologa lub chirurga onkologicznego. Dzięki akcji 42 osoby zostały skierowane na pilne wycięcie zmiany z podejrzeniem nowotworu skóry, w tym 16 z podejrzeniem czerniaka. – powiedział dr hab. med. Wojciech M. Wysocki, prof. KAiAFM, Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie wraz z Centrum
Leczenia Czerniaka i Nowotworów Skóry.

Akcja badań dermoskopowych w Nowym Targu odbyła się w ramach kampanii edukacyjnej „Miej oko na skórę”, której celem jest wzrost świadomości społecznej na temat czerniaka oraz jak najwcześniejsze diagnozowanie nowotworów skóry.

Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl