03.07.2022, 12:21 | czytano: 1325

Młodzi sportowcy zakończyli naukę w szkole podstawowej - na sportowo (zdjęcia)

zdj. nadesłane
NOWY TARG. "Nadszedł już koniec pewnego okresu nauki w szkole podstawowej nr 11 dla naszych zawodników chłopaków i dziewczyn z ósmej klasy sportowej z rocznika 2007 oraz 2008" - komentuje MMKS Podhale.
"Wojna" na kulki stoczona została w lesie na stoku Gubałówki. Po kilkugodzinnej bitwie już zmęczeni zawodnicy udali się na ognisko i tam po raz ostatni jako drużyna, razem krzyknęli tradycyjny już okrzyk, dający przed każdym meczem ducha walki "Podhale".
Rocznik 2007/2008 był jedynym od kilku lat rocznikiem, który utworzył pełną hokejową klasę sportową w szkole podstawowej. Chłopcy i dziewczyny, którzy osiągnęli na tym poziomie rozwoju sportowego bardzo fajne wyniki, wygrywając w hokeju na lodzie między innymi Mistrza Polski w kategorii Żak Starszy w roku szkolnym 2020/2021. Dodatkowo uczestniczyli kilka sezonów w rozgrywkach Ligi Karpackiej, gdzie mieli za rywali drużyny z Ukrainy, Słowacji, Węgier, Rumunii, Czech i Litwy. Była to sportowo mocna drużyna.

Dla zawodników, którzy ukończyli już szkołę podstawową, po latach znów w Nowym Targu powraca klasa sportowa hokejowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego połączona z czteroletnią nauką w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego Podhale Nowy Targ, ze specjalistycznymi treningami dwufazowymi pod okiem wykwalifikowanego sztabu trenerskiego. Klasa sportowa tworzona jest w klubie hokejowym dzięki wstępnie zawartemu porozumieniu z Zarządem NKP "Podhale" Nowy Targ. Dla młodzieży mającej zamiar uczyć się na dobrym poziomie kształcenia i za razem grać w hokeja o najwyższe cele sportowe, są jeszcze miejsca wolne w Bursie Młodzieżowej w Zespole Placówek Szkolno - Wychowaczo-Opiekuńczych w Nowym Targu.

MMKS, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl