14.07.2022, 16:33 | czytano: 1893

Utrudnienia na zakopiance w Lubniu

Fot. GDDKiA
Od 18 lipca do około 4 sierpnia planowane są prace remontowe na odcinku S7 na obwodnicy Lubnia.
W związku z tym, mogą występować utrudnienia w ruchu kołowym polegające na zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu.
18 lipca rozpocznie się remont jezdni lewej – kierunek: Kraków, od 25 lipca - remont jezdni prawej – kierunek: Zakopane.

Wykonawca będzie prowadził prace pod ruchem czyli na zawężonej jezdni co spowoduje utrudnienia w ruchu. Docelowo, zostanie wymieniona nawierzchnia na długości ok 750mb - jezdnia prawa i ok 870mb - jezdnia lewa.

Prace będą polegać na wykonaniu frezowania całej szerokości jezdni (warstwa ścieralna) oraz dodatkowo na pasie zewnętrznym (pas ruchu powolnego) pod wymianę warstwy wiążącej z betonu asfaltowego. Po zakończeniu prac związanych z ułożeniem warstwy wiążącej będzie układana warstwa ścieralna (wierzchnia). Po zakończeniu prac remontowych, rozpoczną się prace porządkowe.

W okresie prac drogowych ruch na danym kierunku robót będzie przywracany do dwóch pasów ruchu w momencie braku przeciwskazań technologicznych (ułożona warstwa wiążąca lub ścieralna ostygnie do temperatury umożliwiającej jej bezpieczne użytkowanie, co niestety, przy wysokich temperaturach powietrza może trwać nawet kilka godzin).
Terminy mogą ulec zmianie w momencie pogorszenia się warunków atmosferycznych.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl