26.07.2022, 19:11 | czytano: 2959

Kolejny sukces nowotarskiego policjanta. Wycisnął 185 kg

Nadkom. Stanisław Gąsienica-Samek zwyciężył na Igrzyskach The World Police and Fire Games (WPFG) w Rotterdamie. Policjant w kategorii do 83 kg wycisnął 185 kg pokonując m.in. reprezentanta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz reprezentanta Norwegii.
21 lipca w Rotterdamie na Stadionie Feyenoordu Rotterdam, otwarto Igrzyska The World Police and Fire Games (WPFG). Zawody The World Police and Fire Games organizowane są co dwa lata dla aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy policji i strażaków z całego świata. WPFG po raz pierwszy odbyły się w 1985 roku. W rywalizacji bierze udział około 10 tys. osób, a Igrzyska nazywane są również Światowymi Igrzyskami Służb Mundurowych. W ramach Igrzysk prowadzona była rywalizacja w prawie 60 dyscyplinach sportowych, m.in. Wyciskanie Sztangi Leżąc [Bench Press], Push and Pull, Strzelectwo, konkurencje lekkoatletyczne, kolarstwo, pływanie, piłka nożna, hokej czy siatkówka.
W niedzielę 24 lipca w konkurencji Wyciskania Sztangi Leżąc wzięli udział funkcjonariusze polskiej policji. Nadkom. Stanisław Gąsienica-Samek w kategorii wagowej do 83 kg uzyskał wynik 185 kg i zajął I miejsce, dzieląc podium z reprezentantem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz reprezentantem Norwegii.Stanisław Gąsienica-Samek to mieszkaniec Zakopanego, na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Jest członkiem Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Nowym Targu. Na igrzyskach w Rotterdamie reprezentował Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa małopolskiego. Zarząd wojewódzki wsparł również finansowo wyjazd i udział Stanisława w zawodach.

W czerwcu nadkom. Stanisław Gąsienica-Samek brał również udział w Mistrzostwach Europy federacji WPC, które odbyły się na Węgrzech, gdzie współzawodnictwo ukończył stając na najniższym stopniu podium. W tym roku Stanisław planuje jeszcze udział w Mistrzostwach Świata federacji GPC, które odbędą się w październiku na terenie Słowacji.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wera26.07.2022, 21:13
Gratulacje, choć mam nadzieję, że równie dużo wysiłku nadkomisarz poświęca pracy co wyciskaniu kilogramów. Silny Policjant super, obecny Policjant w pracy jeszcze lepiej...;-)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl