01.08.2022, 12:08 | czytano: 1170

Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki: do wygrania cielak i świnia

Sołtys Kazimierz Zubek, Rada Sołecka, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik i Stadnina Koni „Dworna organizują po raz ósmy Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki. Impreza odbywać się będzie przez dwa weekendy - 14 i 21 sierpnia.
W niedziele 14 sierpnia o godz.12 na terenie Stadniny Koni „Dworna” w Rogoźniku rozpoczną się XIV już z kolei Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Dzień ten będzie na pewno świętem wszystkich miłośników i sympatyków koni.
Rozegrane zostaną cztery konkursy w skokach przez przeszkody :
Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 50 cm. o puchar Stadniny Koni  „Dworna”.
Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 70 cm. o puchar Sołtysa Wsi Rogoźnik.
Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 80 cm. o puchar rodziny Tischnerów.
Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 100 cm. o puchar Wójta Gminy Nowy Targ. 
Godz. 18.00 – Występ zespołu regionalnego „ Zawaternik ” / „ Ślebodni ” z Leśnicy – Gronia.
Godz. 19.00 - Losowanie główne loterii. Do wygrania CIELAK i inne atrakcje !!!
Godz. 20.00 - Zabawa taneczna.
Podczas imprezy odbędą się również warsztaty malowania na szkle.


Natomiast w niedzielę 21 sierpnia o godz.11.00 organizatorzy zapraszają wszystkich do kościoła parafialnego w Rogoźniku na Dożynkową Mszę Świętą. Wyrazem podziękowania za plny będą złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego . Delegacje z wieńcami przyjadą do kościoła z góralską muzyką w przystrojonych dorożkach konnych.

Góralską oprawę muzyczną Mszy Świętej dożynkowej przygotuje w tym roku kapela „Jawor” z Rogoźnika wraz ze Związkiem Podhalan oddział Stare Bystre. Po Mszy Świętej wszyscy udadzą się na pobliski stadion sportowy, gdzie odbędzie się dalsza część programu a mianowicie:

Godz.12.30 - Poczęstunek dla zaproszonych gości.
Godz.12.45 - Mecz ligowy piłki nożnej.
Godz.14.00 - OFICJALNE OTWARCIE - Powitanie gości przez sołtysa Rogoźnika.
Godz.14.30 - Występ zespołu „ NIE MA MOCNYCH „ z Bukowiny Tatrzańskiej.
Godz.16.00 - Występ zespołu kabaretowo – biesiadnego „ WESOŁY MASORZ” ze Śląska.
Godz.18.00 - Występ zespołu „ EFFEKT „ z Tymbarku.
Godz.19.30 - Losowanie główne loterii „ Wspieraj Rogoźnik „. Do wygrania ŚWINIA , KOZA i inne atrakcje !!!
Godz.20.00 - Gwiazda wieczoru - Występ kabaretu „ŚLEBODA” z Gliczarowa.
Godz.21.30 - Pokaz fajerwerków.
Godz.21.40 - Zabawa taneczna przy muzyce zespołu „ GIGANCI ” i „ DJ Stachu ”.
Godz.2.00 - Zakończenie.


Podczas imprezy na stadionie sportowym gościć będą nowotarska policja oraz rogoźniccy druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. W ramach tego spotkania dzieci będą mogły zapoznać się ze sprzętem policyjnym czy strażackim , wsiąść do radiowozu czy samochodu strażackiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci choć na chwilę będą mogli poczuć się policjantami czy strażakami. Nie zabraknie również innych atrakcji dla dzieci, w tym: dmuchane zamki , trampoliny , bubble football soccer – piłka nożna w dmuchanych kulach oraz stoiska z zabawkami i wiele innych atrakcji. Dzieci będą mogły korzystać ze zjeżdżalni za darmo.

Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik. Nagrodą główną w loterii fantowej 14 sierpnia będzie cielak ufundowany przez właściciela stadniny Koni „Dworna” Jasia Bobka , natomiast 21 sierpnia główną nagrodą będzie świnia ufundowana przez firmę „Biela” ze Starego Bystrego. 
Podczas całej imprezy nie zabraknie grilla, tradycyjnego góralskiego jedzenia, do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet.

Rogoźnicka impreza to także okazja do wspólnego spotkania się przedstawicieli trzech Rogoźników a mianowicie : Rohoznika na Słowacji , Rogoźnika w gminie Bobrowniki i Rogoźnika w gminie Nowy Targ.

Pod wieczór zrobi się bardzo rozrywkowo i tanecznie, a to za sprawą zespołu „ Giganci ” oraz „ DJ STACHU”. Publiczność dostanie bardzo dużą porcję ulubionej muzyki. Zabawa pod gwiazdami rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do późnych godzin nocnych./ godz.2.00 /. O godz. 21.30 przepiękny pokaz fajerwerków rozświetli rogoźnickie niebo.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Piotrek01.08.2022, 14:37
Takie bym widział u nas na jarmorku. Chciałbym uwidzieć Śpiewaka jak wręcza na scenie cielaka
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl