08.08.2022, 22:35 | czytano: 3246

Pokaz sprawności i siły (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
W rabczańskim amfiteatrze rozegrane zostały międzynarodowe zawody Street Workout Caliathletics Highlander Cup. Była to trzecia edycja imprezy dla zawodników uprawiających tą niezwykle widowiskową dyscyplinę, polegające na sprawności i sile w odniesieniu do własnej masy ciała.
Podczas sobotnich zawodów wystąpiło 30 zawodników z 14 państw. Po raz pierwszy w zmaganiach uczestniczyły również kobiety. Zawody miały bardzo mocną obsadę. Oprócz najlepszych polskich zawodników, wzięli w nich udział reprezentanci: Bułgarii, Maroka, Boliwii, Francji, Słowacji, Hiszpani, Włoch, Węgier, Izraela, Belgii, Austrii, Wietnamu oraz Niemiec.
Zwycięzcą podobnie jak przed rokiem został Bułgar, aktualny Mistrz Świata - Daniel Hristov. Drugie miejsce zajął jego rodak Radoslav Radev, a trzecie Karol Siwek z Polski. W rywalizacji kobiet wygrała aktualna Mistrzyni Świata Cveti Staneva z Bułgarii, drugie miejsce zajęła Karolina Vitekova ze Słowacji, a trzecie Lea Depagneux z Francji. Organizatorzy podkreślają, że w odniesieniu do poziomu sportowego, był on nawet trzykrotnie wyższy niż w roku ubiegłym i to nie tylko za sprawą obecności topowych zawodników z zagranicy, ale również za sprawą świetnego przygotowania polskich zawodników. A zwycięzca zawodów Daniel Hristov w rundzie finałowej dał występ, po którym nie było wątpliwości kto jest najlepszy i który długo jeszcze pozostanie w pamięci. Impreza odbyła się dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju i Centrum Kultury, Sportu i Promocji, oraz wsparciu lokalnych Partnerów oraz firmy Caliathletics.

Źródło: UM Rabka-Zdrój
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl