17.08.2022, 12:32 | czytano: 1381

XXV Podhalańskie Zawody Jeździeckie i XIX Mistrzostwa Podhala w Zrywce Drewna w Łopusznej (zdjęcia)

Fot. Jan Malinowski
Już po raz 25. tereny przy Dworze Tetmajerów w Łopusznej stały się areną zmagań jeźdźców z południowej Polski i Słowacji oraz ich wierzchowców.
To organizowane od ćwierćwiecza Podhalańskie Zawody Jeździeckie o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ ściągają do Łopusznej wszystkich miłośników oraz hodowców koni z terenu Podhala. Dwudniowe zawody w skokach przez przeszkody rozgrywane były na parkurze z przeszkodami ustawionymi na wysokości, kolejno 50, 70, 80 i 100 centymetrów. Pierwszego dnia, w sobotę, zostały przeprowadzone eliminacje, natomiast w niedzielę odbył się finał. Podczas tegorocznych zmagań zaprezentowało się przeszło 80 zawodników w ponad 200 przejazdach. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez wójta gminy Nowy Targ Jana Smarducha oraz pozostałych sponsorów i zaprezentowali się podczas rudny honorowej.
Również w niedzielę rozegrane zostały XIX Mistrzostwa Podhala w Zrywce Drzewa. Zmagania drwali i ich koni, pracujących na co dzień w lesie, przy pozyskiwaniu drewna są wydarzeniem, o którym każdy mieszkaniec Podhala wie, dlatego ilość osób chcących obejrzeć to widowisko jest ogromna, tak było i tym razem. W Mistrzostwach wzięło udział 15 zawodników, a najlepszym okazał się Jan Wróbel z Nowego Targu, który zwyciężył już po raz siódmy. W nagrodę otrzymał góralskie homonto ufundowane przez prof. Mariana Tischnera.

Jubileuszowe Podhalańskie Zawody Jeździeckie zakończyła zabawa z zespołem Zgrani.

Organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl