19.08.2022, 10:58 | czytano: 1276

Policjanci przypominali o zasadach obowiązujących na drodze

zdj. Małopolska Komenda Policji
Podczas zorganizowanej w Białce Tatrzańskiej imprezy Sport & Fun Festival” policjanci promowali szeroko rozumiane "bezpieczeństwo na drogach". Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli sobie przypomnieć najważniejsze zasady związane z prawidłowym poruszaniem się po drogach.
Policjanci zaprezentowali uczestnikom pojazdy policyjne w tym motocykl, radiowozy i pojazd terenowy quad.
Była to również okazja do pokonania toru przeszkód w narkogoglach oraz alkogoglach.
Przypominano przepisy ruchu drogowego, w szczególności dotyczące poruszania się na rowerze i hulajnodze elektrycznej.


Mundurowi rozdali ulotki i broszury informacyjne, natomiast młodzi uczestnicy otrzymywali elementy odblaskowe, które są bardzo istotnym wyposażeniem ucznia rozpoczynającego wkrótce rok szkolny. Duże zainteresowanie wzbudziło również mini miasteczko ruchu drogowego, na którym dzieci mogły spróbować swoich sił, pokonując bezpiecznie skrzyżowania i ronda pod uważnym okiem policjantów. W wydarzeniu wziął udział patrol rowerowy z krakowskiej drogówki udzielający wskazówek przyszłym i obecnym rowerzystom.Małopolska Komenda Policji, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zły20.08.2022, 10:33
Przypomnieli zasadę przejścia przez jezdnię?Popatrz w lewo,prawo jeszcze raz w lewo, droga wolna można przejść(tak dwaniej uczyli od przedszkola i tego się trzymam). Teraz w słuchawkach na uszach z tel. w ręku na ułamek sekundy się nie zatrzymują przed przejściem.Od razu z buta.
WWX19.08.2022, 11:52
Od 17 września będzie łatwiej stracić prawo jazdy. Przekroczenie prętkości o 10km/h będzie owocowało punktami karnymi. To było do przewidzenia bo kierowcy jeżdżą wmiarę zgodnie z przepisami. Wobec tego zmniejszyły się wpływy do budżetu, więc poprzeczka idzie w górę. To było do przewidzenia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl