23.08.2022, 15:08 | czytano: 3389

Nowy Targ: plastikowe śmieci w Dunajcu

Fot. Szymon Pyzowski
Na wysokości Polany Szaflarskiej w rzece pływają setki plastikowych odpadów.
Śmieci, które spłynęły Białym Dunajcem, kotłują się w pobliżu progu wodnego.


r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Baba od pszyry24.08.2022, 12:22
To na pewno turystów. Górale to ludzie honorowi, porządni, wierzący. Papież mówił że trzeba miłować przyrodę i zwierzęta więc to na pewno śmieci turystów.
Hmm24.08.2022, 11:07
Czy ktoś oprócz zrobienia zdjęcia i wrzucenia artykułu w ogóle powiadomił kogoś kto zajmuje sie tym terenem? Czy nie jest nigdzie zgłoszone a potem multum komentarzy o bezczynność służb
Jar24.08.2022, 10:59
Przy moście na Waksmundzkiej od lutego leżą worki ze śmieciami w korycie rzeki i co? Urzędnicy chodzą, ale głowa w drugą stronę.
Gulasz Juliusz Zeżarł24.08.2022, 10:18
@cuupaga
ty wyjdź z domu i przejdź się po okolicy - musiał być ostatnio jakiś prawdziwy potop (bibijny???) na Podhalu Spiszu i Orawie, bo woda poniosła do również do lasów plastikowe fragmenty samochodów, stare meble, telewizory i lodówki, tony śmieci z mcDonaldsów i innych kejefsi.
Nati24.08.2022, 10:09
Tak jak napisał Krzysztof. Worek i do roboty. Jak jeżdzę z rodziną nad rzekę czy jeziorko zaczynamy od wspólnego posprzątania tych parudziesięciu m2. Śmieci najcześciej zabieramy lub zostawiamy w worku przy drodze. Dzień ziemi może być codziennie!
Autor zdjęć poświecił masę czasu i energii żeby się tam wybrać, ofotografować i jeszcze opublikować. Żaden pożytek.
Finalnie to czego nie zbieramy ląduje pod zaporą i tam jest zbierane, ale miło by było żeby już wcześniej było by mniej tych śmieci.
Krzysztof24.08.2022, 09:23
Zamiast tracić czas na robienie zdjęć bierze się worek, zbiera śmieci i zostawia przy ścieżce. Czapka nikomu z głowy nie spadnie jak zrobi coś dobrego dla świata, mieszkańców i oczywiście samego siebie.
MEGAWONSZ924.08.2022, 08:50
O nas samych? To problem coroczny, od wielu wielu lat. Niszczy nas niekontrolowana i masowa turystyka. Smogiem,szambem, i zaśmiecaniem. Ktos musi powiedziec temu stop i to ograniczyć.
ciupaga24.08.2022, 08:44
Gulasz a słyszałeś o zalaniach i powodziach że woda zbiera wszystko - odwal się od górali
FK24.08.2022, 08:08
Nie wiem dla kogo to jest nowość, tam zawsze pływają śmieci...
Atoni23.08.2022, 23:26
Nie ma Pań Dr to nie ma reakcji w urzędzie.
Gulasz Juliusz Zeżarł23.08.2022, 22:38
Segregacja śmieci "po góralsku"
1. Śmieci, które można spalić w dzień
2. Śmieci, które trzeba spalić w nocy
3. Śmieci, ktorych się nie pali tylko wyrzuca do potoka (albo Dunajca)
sami szykujemy sobie zagładę23.08.2022, 20:23
To straszny widok, świadczy tylko i wyłącznie o nas samych.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl