04.09.2022, 17:02 | czytano: 1760

"Nocna jazda" - trzeci numer Ashwagandhy (posłuchaj)

zdj. mat. prasowy
Kolektyw artystyczny Ashwagandha to czteroosobowa grupa, w której działa nowotarżanka, artystka o pseudonimie Freska - po raz trzeci daje o sobie znać.
Po premierze ich pierwszego utworu "Jak Wu-Tang", kolejny "Ostatni letniak tego sezonu" był zgodnie z tytułem utrzymany w lekkiej, letniej aranżacji. Czas na utwór trzeci.
Oto jak go zapowiadają sami twórcy:

Każdy lubi posłuchać muzyki w aucie, a każdy szanujący się skład musi mieć własny flagowy numer do fury. Nie inaczej jest z Ashwagandhą, która wjeżdża z niesztampowym beat-em i nawijką w towarzystwie pięknego Mustanga.


Podkład produkcji Turysty, klip zrobiony własnym sumptem przez ASH, miła Pani na McDrive-ie, a to wszystko obudowane nawijką Panfresko oraz Turysty.


Dokładając do tego życzliwość człowieka, który przyjechał swoim pięknym Fordem oraz kilka tanecznych kroków od Q, w efekcie finalnym otrzymaliśmy syntezę Hip-Hopu i czystą zajawkę.Dla przypomnienia, Ashwagandha to:
FRESKA
Urodzona w 1993 r. w Nowym Targu, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie (wyróżniony dyplom ze spec. reklama wizualna, obroniony w 2013 r.); absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Praca magisterska pt. „Zarys techniki i technologii Jana Matejki w oparciu o Portret Marii Pusłowskiej. Kopia. Konteksty" obroniona na ocenę celującą w 2020 roku. Dwukrotna stypendystka rektora dla najlepszych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie studentka IV roku malarstwa na krakowskiej ASP w pracowni prof. Sikorskiego. Właścicielka Freska Atelier, gdzie na co dzień tworzy na płótnie i planuje przyszły krajobraz murów miasta. Puszki z farbą lub sztaluga to jej naturalne środowisko.

Q
Urodzona w Kijowie w 1998 roku. Tańcem zainteresowała się w dzieciństwie, a zajawka pozostała i zrobiła swoje. Jej droga prowadziła przez liczne classy topowych tancerzy, których nie raz można było zobaczyć na światowych parkietach. Reprezentowała szeroki wachlarz nurtów tanecznych, ale szczególną sympatią darzy afro i kilka undergroundowych stylów, które wciąż udoskonala. Uczyła tańczyć i prowadziła warsztaty, będąc choreografem. Dopełnia kolektyw tańcem.

PANFRESKO
Urodzony w Bielsku-Białej. Swoje pierwsze teksty "do szuflady" zaczął pisać już w 2012 roku, a w 2018-tym postanowił rozpocząć swoją studyjną przygodę w 3/4 UDGS, co zaowocowało częstą obecnością na listach dobrze zapowiadających się MC. W twórczości artystycznej ceni sobie płaszczyznę techniczną, kawałki stara się obudowywać emocjami, mając na uwadze wagę słowa. Nagrywał w wielu znanych w Polsce studiach muzycznych rozwijając swój warsztat, a teraz chce sprawić, aby wspólne TTSR studio stało się tak samo rozpoznawalne.

TURYSTA
Urodzony w 1999 roku w Bydgoszczy. W wieku 6 lat zaczął przygodę z muzyką. Uczył się grać na kilku instrumentach zaczynając od klawiszy, kończąc na bębnach afrykańskich. Od 2009 roku robi hip-hop, choć początki nie były łatwe. Podkłady, bo gdy zaczynał nie znał określenia "bit", tworzy od 2008 roku, ale na poważnie zabawę z produkowaniem własnych numerów, zaczął w 2016/17 roku. Od 2018 czynnie pracuje z filmem i poszerza swój warsztat oraz wiedzę. Zajmuje się realizowaniem nagrań w Ttsr studio i odpowiada za mix numerów ASH.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl