14.09.2022, 19:37 | czytano: 3044

Księżycowy pokaz (zdjęcia)

Po raz pierwszy w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Ogrodzie Botanicznym, na tarasach włoskich, odbył się pokaz mody Anety Larysy Knap "Folk Design" z Nowego Targu.
Na plenerowej scenie zaprezentowana została kolekcja "Mountain Moon", inspirowana fotografią Adama Brzozy, która przedstawia Giewont na tle księżyca. Kolekcja swą kolorystyką oparta jest na srebrzystych odcieniach i księżycowych barwach, ale wypływa z niej także trawiasta zieleń, która nawiązuje do natury, tym w pięknym otoczeniu przyrody, zieleni i kwitnących roślin.
Kolekcja premierowo została przedstawiona z okazji Dnia Kobiet podczas EXPO 2020, na największej światowej wystawie w Dubaju. Krakowski pokaz został wyreżyserowany do utworu z filmu „The Firsth Man”, który opowiada o misji kosmicznej - lądowaniu Neila Armstronga w statku Apollo 11 na Księżycu.

Modowy event uświetniły wykonania utworów Basi Giewont, Katarzyny Malendy aranż piosenki Franka Sinatry czy Bruno Marsa. Zuzanna Janczak wprowadziła modelki na wybieg grą na elektrycznych skrzypcach, a oprawę muzyczną zapewnił DJ Lupo. Uczestnicy mogli również podziwiać biżuterię marki ANUI, okulary z kryształami Svarowskiego z salonu Oko-Trend. W ogrodzie mozna było obejrzeć wystawę obrazów Maggie Piu.Wydarzenie prowadziła znana dzennikarka TVP programu "Pytanie Na Śniadanie" Małgorzata Opczowska. Wybieg wypełniło aż 20 finalistek Polska Miss Regionu Małopolski.

Obszerną widownie wypełnili goście, wśród nich Iwona Gibas - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Obecny był także Honorowy Konsul Chorwacji czy Konsul Malty.
Na okoliczność pokazu w ogrodzie zaparkowało zielone Lamborghini, a pokaz ogladali właściciele i przedstawiciele salonów Bentley, Porshe, Kexus.Widownia tętniła gośćmi związanymi ze światem kultury, teatru, telewizji, sztuki, biznesu.

Po pokazie Aneta Larysa Knap nie kryła wzruszenia, pojawiły się łzy. Projektantka z z Nowego Targu na wybiegu podziękowała tak licznej widowni. Na finał pojawiła się też niespodzianka - Aneta została nagrodzona statuetką za promocję kultury ludowej i regionalnej, przyznaną przez Posła na Sejm RP Jana Dudę oraz kierownika Ogrodu Botanicznego UJ Michała Węgrzyna. Nagrodę wręczyła jej Małgorzata Mordarska-Duda, zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie.

Kolejne wydarzenie modowe to 11.11.2022 Polki Folki Największy Pokaz Mody Folk - Zakopane Nosalowy Dwór.

Mat. Prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ja15.09.2022, 10:12
Czy to folk? Przynajmniej z nazwy tak by wynikało
Guczij15.09.2022, 09:58
Hahaha. Co za cudowny pierwszy akapit. Może stosowniej było by napisać - Poraz pierwszy projektantka Larysa pokazała swoją kolekcję na uniwersytecie Jagiellońskim:) napisaliście to tak jak by to dla Jagielońskiego był jakiś zaszczyt że pokaż ciuchów się u nich odbywa :) hłehłe
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl