20.09.2022, 17:21 | czytano: 5830

Wysoko w Tatrach pełnia zimy (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Na Kasprowym Wierchu leży już niemal 30 cm śniegu i cały czas go przybywa.
Deszczowa i chłodna pogoda w Zakopanem sprawiła, że wysoko Tatrach spadł śnieg. Biało i ślisko na szlakach robi się już od poziomu 1400 m n.p.m.
- Warunki są bardzo trudne. Można przekornie powiedzieć, że pogoda się ustabilizowała i od niedzieli mamy do czynienia z dużym ochłodzeniem. W niższych partiach pada deszcz, a im wyżej, ten deszcz przechodzi w śnieg - wyjaśnia Tomasz Zając z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Temperatura na Kasprowym Wierchu spadła nieco poniżej zera, jednak silny wiatr potęguje uczucie chłodu. Mimo iż termometry wskazują ok. -3 st. Celsjusza, to temperatura odczuwalna jest poniżej -10 st. C.

- Miejscami jest tyle śniegu, że szlak jest zasypany i ciężko jest znaleźć szlak. W innych miejscach śnieg jest wywiany i chodzenie w rakach i z czekanem jest mocno utrudnione, bo wystają kamienie - zaznacza Tomasz Zając. - Zalecam, żeby zrezygnować z górskich wędrówek. Już w czwartek po południ pogoda ma się poprawić i śnieg najprawdopodobniej zacznie topnieć - dodaje.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pomyśl zanim coś chlapniesz21.09.2022, 08:22
Nie ma się z czego tyle cieszyć? Trza bedzie grzać , wcześniej niz zwykle, i dutki wydawać ,by nam wszystkim tyłki nie zmarzły? Nie lubię zimy!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl