28.09.2022, 17:27 | czytano: 935

Poronin: ruszyły wypłaty dodatku węglowego

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Środki będą przekazywane mieszkańcom w dwóch systemach: przelewem - codziennie w godzinach pracy urzędu na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku oraz w kasie urzędu - w każdy wtorek w godz. 8-13 - informuje gmina. - Wiem, że dla wielu rodzin będzie to oznaczać, że ten opał na zimę zostanie zakupiony - mówi wójt Anita Żegleń.
Wypłacane będą świadczenia, które do chwili obecnej zostały pozytywnie zweryfikowane. Weryfikacja wniosków będzie kontynuowana. Wnioski zweryfikowane pozytywnie w danym dniu będą na bieżąco przekazywane do realizacji. Osoby, które wskazały we wniosku adres e-mail, otrzymają informację o przyznaniu dodatku. Osoby, które nie podały adresu e-mail, informację będą mogły odebrać bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej.
Osobom, które podały numer konta, po weryfikacji pozytywnej wniosku świadczenie zostanie przelane na wskazane konto. Osoby, które nie podały numeru konta, zostaną powiadomione telefonicznie o terminie wypłaty dodatku w kasie Urzędu Gminy Poronin.                  

- Mając na uwadze liczbę złożonych wniosków i potrzebę ich weryfikacji, prosimy wszystkich o cierpliwość – apeluje Urząd Gminy Poronin.

Do 26 września w gminie Poronin zostały złożone 2482 wnioski.Źródło: UG Poronin
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl