04.10.2022, 11:48 | czytano: 597

Premiera mobilnej gry terenowej Hi(story)com.

Na nowotarskim Rynku odbyła się uroczysta premiera gry terenowej pod nazwą Hi(story).com. Było to już ostatnie wydarzenie realizowane w ramach zadania pn. „Podhalańska ścieżka do niepodległości”.
Gra z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i Internetu rozgrywa się na terenie miasta Nowy Targ, a jej tematyka osadzona jest w realiach historycznych w okresie odzyskania niepodległości. Udział w grze był całkowicie bezpłatny, wymagał jedynie dostępu do Internetu oraz pobrania i instalacji prostej aplikacji na telefon lub tablet. Podczas gry uczestnicy rozwiązywali nie tylko zagadki historyczne, ale musieli także wykazać się pomysłowością i kreatywnością.
Gra została stworzona pod okiem doświadczonych instruktorów na warsztatach tematycznych w dniach 13 - 16 września 2022 przez młodzież z nowotarskich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 5.
Mimo niesprzyjającej aury pogodowej zainteresowanie grą było ogromne. Punktualnie o godzinie 13:00 zjawiły się już pierwsze zorganizowane grupy uczestników. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor MBP Pani Danuta Wojdyła. W grze śladami historii po Nowym Targu udział wzięło około 150 osób – były to grupy z nowotarskich szkół średnich i podstawowych oraz drużyny z 7 i 8 nowotarskiej Drużyny Harcerek. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Miasta Nowy Targ oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber oraz Burmistrz Miasta Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają opiekunom uczniów ze szkół: SP Nr 1 Pani Sylwii Bohaczyk, SP Nr 5 Piotrowi Obrochcie, ZSE Katarzynie Białek-Ostrowskiej oraz ZSTiP Tomaszowi Ruchale.Jeśli ktoś nie wziął udziału w grze nic straconego! Gra nadal jest dostępna i istnieje możliwość jej rozegrania. Wkrótce podamy szczegółowe informacje na ten temat.
Całość zadania możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl