09.10.2022, 17:03 | czytano: 1115

Ashwagandha: "A Ty żałujesz? - ja nic nie zrobiłem - no właśnie, żałujesz, że nic nie zrobiłeś?" (nowy utwór - posłuchaj)

Kolejny numer Ashwagandhy otwiera (i zamyka zresztą) kultowy cytat z "Symetrii". Nie po raz pierwszy natkniemy się na niego w polskim hip-hopie, ale i w "Mętliku" znalazł się nie przez przypadek. Turysta umieścił ten skit w nawiązaniu do tekstu swojej zwrotki. Teledysk kręcony był na nowotarskim lotnisku oraz w rejonie przełomu Białki.
"Wybrałem ten fragment specjalnie - dotyczy on wyrzutów sumienia, o których mówię w pierwszych wersach i później w kawałku to tłumaczę. Dla mnie to jest element tego numeru, bez względu na to, czy jest on już u kogoś innego czy nie" - uzasadnia Turysta, odpowiedzialny za mix, mastering wokalu, oraz częściową aranżację.
Cały utwór został zadedykowany śp. tacie Filipa. Sam Panfresko mówi o nim: “Ciężko zrobić numer, który buja i jednocześnie skłania do refleksji, ale myślę, że nam się to udało. Ten kawałek to jeden z takich przy których ciężko opanować mi łzy. Powstał on wtedy gdy odszedł mój tata. Melodia to mój wierny kompan, który jest ze mną w każdej możliwej sytuacji i cieszę się, że tym razem pomogła mi podsumować pewien bardzo ważny dla mnie etap w życiu.”

"Tym się różnimy, skumałem bałagan"

Przeprowadzka, asymilacja w nowym miejscu, mieście. Remont studia na wykończeniu. Sporo znaków zapytania przy tej okazji. Niepewność i chęć stawiania kolejnych kroków jednocześnie. Czyli coś, co śmiało można określić mianem "mętlik" (wiadomo, że "na bani"). Do tego pogarszający się stan taty Panfresko i rozłąka spowodowana covidowymi rygorami w szpitalu.

Mniej więcej tak rysuje się tło, na którym powstał ten numer. Szczery, refleksyjny, mocny - a z perspektywy czasu również - upamiętniający tatę Filipa, któremu zadedykowany został ten utwór.

Jak udźwignąć taki wachlarz emocji? Dla chłopaków, jak zawsze, odpowiedź tkwi w przysłowiowej kartce papieru (dziś - wiadomo - raczej pod postacią klawiatury), która w każdej sytuacji może pełnić rolę katalizatora i kanalizowania emocji w jednym.
A dalej, klasycznie: nagrywki, dobry beat, mix, aranżacja. Do tego dodać ciekawy obrazek, tym razem z okolic Podhala, Orawy i Spisza, i efekty… sami możecie sprawdzić i ocenić.mat. nadesłany, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mhm10.10.2022, 10:24
Ładne zdjęcia do klipu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl